Hamilton húzta be a Spanyol Nagydíjat

2019.05.12. 17:14

Fotó: LLUIS GENE / AFP
A Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es idény ötödik futamát, címvédőként ismét átvette a vezetést a pontversenyben.
Az ötszörös világbajnok pilóta 234. versenyén 76. alkalommal győzött - a Circuit de Barcelona-Catalunyán negyedszer -, egyben a 139. dobogós eredményét ünnepelhette. Mögötte csapattársa, a finn Valtteri Bottas lett a második, így sorozatban ötödször is kettős Mercedes-siker született, ami rekordbeállítást jelent. A harmadik helyet a Red Bull holland pilótája, Max Verstappen szerezte meg. A Ferrari négyszeres világbajnoka, a német Sebastian Vettel negyedikként zárt. Nico Hülkenbergnek a boxutcából kellett elkezdenie a futamot, mert az autóján orrkúpot cseréltek, Antonio Giovinazzit pedig sebességváltó-csere miatt öt hellyel hátrébb sorolták. A rajt után Hamilton megelőzte Bottast és az élre állt, Verstappen pedig Vettel elé került. A folytatásban az első három helyezett magabiztosan őrizte pozícióját, a Ferrari monacói pilótája, Charles Leclerc viszont a 12. körben megelőzte csapattársát, a gumiproblémával küzdő Vettelt. Az élmezőny tagjai közül Vettel kezdte a kerékcserék sorát, Hamilton ekkor már több mint hét másodperccel vezetett csapattársa előtt. A Ferrari eltérő taktikát választott Leclerc és Vettel számára, előbbi kemény, utóbbi közepes keverékű abroncsokat kapott. A kiállások után, a 37. körben Vettel visszaelőzte csapattársát. Húsz körrel a vége előtt Lando Norris és Lance Stroll ütközése után sóder került a pályára, ezért beküldték a biztonsági autót, ezt kihasználva a pilóták többségét ismét kihívták kerékcserére. Az 52. körben szabaddá vált a versenyzés, de a hajrá már nem tartogatott izgalmakat, illetve helycseréket az élmezőnyben. Hamilton 112 ponttal vezeti a vb-rangsort, Bottas 105 ponttal áll a második helyen. A Forma-1-es világbajnoki sorozat két hét múlva Monacóban folytatódik.

Michael Schumacher életét bemutató film érkezik

2019.05.12. 11:07

Fotó: YASUYOSHI CHIBA / AFP
A dokumentumfilm 2019 decemberében kerül a mozikba – a szurkolók a hétszeres világbajnok történetét ismerhetik meg alaposabban.
Díjnyertes német filmalkotók, Michael Wech és Hanns-Bruno Kammertöns rendezte azt a Michael Schumacherről szóló dokumentumfilmet, amelyet 2019. december 5-én mutatnak be a német mozikban - írja az f1vilag.hu
Schumacher F1-es karrierje során összesen 7 világbajnoki címet szerezett, ebből 5-öt sorozatban a Ferrarival, emellett számos rekord fűződik a nevéhez. 2012-ben vonult vissza végleg a királykategóriától – 2013 decemberében súlyos síbalesetet szenvedett, azóta orvosi kezelés alatt áll. A filmet a Schumacher család is támogatja, és olyan interjúkat és archív felvételeket mutatnak be, amelyeket korábban soha nem láthatott még a nagyközönség, emellett pedig a család, barátok, ellenfelek is megszólalnak majd benne. „Egy egy nagyon fontos év Michael Schumacher számára – az 50. születésnapja volt januárban, és az első vb-címének 25. évfordulója lesz novemberben. Nagy örömünkre szolgál, hogy Schumacher családja és menedzsmentje megtisztelt bennünket a bizalmával a filmben történő együttműködéssel. Az ő támogatásuk nélkül ez a film nem valósulhatna meg” – nyilatkozta az egyik producer, Benjamin Seikel. Sabine Kehm Michael Schumacher családja nevében elmondta: „Michael kiemelkedő karrierje megérdemli, hogy megünnepeljük 25 évvel az első vb-győzelme után. Örülünk, hogy a film ilyen ambiciózus és érző emberek kezében van.”

Maradt a Mercedes fölénye, Bottas mellől csapattársa startolhat a Spanyol Nagydíjon

2019.05.12. 09:45

Fotó: Joan Valls / NurPhoto
A világbajnoki pontversenyben vezető Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája nyerte a Forma-1-es Spanyol Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.
A 29 éves versenyzőnek ez pályafutása kilencedik, egyben az idei harmadik pole pozíciója. Bottas mellől csapattársa, a címvédő és ötszörös vb-győztes brit Lewis Hamilton startolhat majd, míg a harmadik kockából a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német versenyzője kezdheti meg a 66 körös futamot. A Mercedes fölénye változatlanul megkérdőjelezhetetlen, Bottas ráadásul most jobbnak tűnik Hamiltonnál, miután sorozatban harmadszor győzte le az időmérőn a brit címvédőt, és a spanyol pályán is több mint hattized másodperccel gyorsabb volt csapattársánál. A dobogó alsó fokáért a szabadedzések és az időmérőn látottak alapján nagy eséllyel a Ferrari és a Red Bull pilótái küzdhetnek majd meg, Vettel mellől Max Verstappen rajtol, míg a harmadik sorból Charles Leclerc (Ferrari) és Pierre Gasly (Red Bull) indul egymás mellől. A Spanyol Nagydíj vasárnap 15.10 órakor kezdődik. A teljes rajtsorrend:        1. sor: Valtteri Bottas (finn, Mercedes) Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 2. sor: Sebastian Vettel (német, Ferrari) Max Verstappen (holland, Red Bull) 3. sor: Charles Leclerc (monacói, Ferrari) Pierre Gasly (francia, Red Bull) 4. sor: Romain Grosjean (francia, Haas) Kevin Magnussen (dán, Haas) 5. sor: Danyiil Kvjat (orosz, Toro Rosso) Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 6. sor: Lando Norris (brit, McLaren) Alexander Albon (thaiföldi, Toro Rosso) 7. sor: Carlos Sainz Jr. (spanyol, Renault) Kimi Räikkönen (finn, Alfa Romeo) 8. sor: Sergio Perez (mexikói, Racing Point) Nico Hülkenberg (német, Renault) 9. sor: Lance Stroll (kanadai, Racing Point) Antonio Giovinazzi (olasz, Alfa Romeo) 10. sor: Robert Kubica (lengyel, Williams) George Russell (brit, Williams)