Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elnöke hirtelen rájött, hogy sok a gond a magyar futballban. Magyarország leggazdagabb embere 2010 óta vezeti az MLSZ-t, ám eddig sosem beszélt arról, hogy a klubok gyalázatosan gazdálkodnak (gazdálkodásról nem is lehet beszélni, két kézzel szórják ki az ablakon az államtól kapott milliárdokat), és alig valami működik jól az általa vezetett sportágban.
Pedig sokan hívták fel erre a figyelmet, immár évek óta. Muszbek Mihály sportközgazdász évente elkészíti a Sportgazdasági Nagyító című kiadványt, amelyből napnál világosabban látszik, hogy a klubok bevételei és kiadásai köszönő viszonyban sincsenek egymással. Az MLSZ elnöke eddig nem foglalkozott ezzel, az épülő stadionokkal válaszolt a szövetséget ért kritikákra. Úgy gondolta, ha minden klub új vagy felújított arénát kap közpénzből, ezzel minden rendben is van.
Pénteken az MLSZ éves közgyűlésén aztán Csányi azt mondta, „mintha ostobák lennének a klubtulajdonosok”. Kifogásolta a túl sok külföldi alkalmazását, hogy a csapatok 26-28 tagú keretekkel dolgoznak, a játékosok többsége ezért egyetlen percet sem játszik, ehhez képest indokolatlanul sokat keres. Ezek nem újdonságok, évek óta ez a helyzet abban a sportágban, amelynek Csányi Sándornak hívják az elnökét. Eddig ezek az információk nem jutottak el hozzá. Vagy nem volt rájuk kíváncsi.
Persze az is lehet, hogy most már annyira futballellenes a közhangulat, hogy a kormány attól tart, a Fidesz választói közül is egyre többeket zavarnak a labdarúgásra értelmetlenül elszórt állami milliárdok. Piaci viszonyok nyomokban sincsenek nálunk, miközben külföldön a futball az egyik legjobb üzlet. Az MLSZ elnöke szerencsére megvilágosodott, új szabályokat ígért, melyek véget vetnek az eszetlen költekezéseknek. Ígéret szép szó...