LMBT+;

Képünk illusztráció

- Az amerikai képviselőház elfogadta az LMBT-közösség megkülönböztetését tiltó törvényt

A törvényjavaslatról még a republikánus többségű szenátusnak is szavaznia kell.

Az LMBT-közösség hátrányos megkülönböztetését tiltó törvényt fogadott el pénteken az amerikai képviselőház. A törvényjavaslatot 236:173 arányban szavazták meg a törvényhozók. Valamennyi demokrata párti képviselő igennel voksolt, és nyolc republikánus képviselő is támogatta a javaslatot.

Az Egyenlőségi Törvény néven megszavazott jogszabály kiterjeszti a polgári szabadságjogokról szóló 1964-es törvényt, és

megtiltja az LMBT-közösség tagjainak munkahelyi és lakhatási diszkriminációját, és általában véve a nemi orientáció vagy nemi azonosságtudat szerinti hátrányos megkülönböztetést a közélet terein, például a bírósági ülnökök kiválasztásakor.

Jerrold Nadler, a képviselőház igazságügyi bizottságának demokrata párti elnöke leszögezte: „ez a törvény védelmet nyújt majd az LMBT-közösséghez tartozó amerikaiaknak az ellen, hogy megtagadják tőlük az egészségügyi ellátást, kirúgják az állásukból őket, vagy felmondják a lakásbérleti szerződésüket”.

John Lewis, georgiai demokrata párti képviselő - akit polgárjogi harcosként is tisztelnek az Egyesült Államokban - kijelentette:

ezzel a döntéssel a képviselőház üzenetet fogalmazott meg arról, hogy az országban végérvényesen véget kell vetni a hátrányos megkülönböztetésnek és el kell érni, hogy minden ember szabadnak érezhesse magát.

A törvényjavaslat ellenzőinek - kizárólag republikánus politikusoknak - az érveit Vicky Hartzler missouri képviselő fogalmazta meg. Mint mondta: „ez a javaslat minden, csak nem egyenlőségpárti”. 

     

Több mint 200 amerikai nagyvállalat - köztük a Facebook,a Google, a HIlton vagy a JPMorgan Chase-bankház - már előzetesen nyilvánosan is támogatásáról biztosította a törvényjavaslatot.

A konzervatív Heritage Alapítvány ugyanakkor azon feltételezésének adott hangot, hogy a törvényjavaslat „kényszeríti majd a munkaadókat és a dolgozókat az új szexuális normákhoz történő alkalmazkodásra", illetve arra kényszeríti majd „a kórházakat és biztosítótársaságokat is, hogy alkalmazzák és fizessék meg a minden erkölcsi és orvosi véleménynek ellentmondó terápiákat". 

A törvényjavaslatról még a republikánus többségű szenátusnak is szavaznia kell.

Korábban arról is cikkezett a brit sajtó, hogy a hercegné a királynő windsori rezidenciájának közelében lévő otthonukban ad majd életet Archie Harrison-nak.