angol kupadöntő;

2019-05-19 15:55:09

Mindent megnyert otthon a Manchester City

Az angol labdarúgó-bajnokság és a Ligakupa megnyerése után az FA-kupát is elhódította az együttes, amely a sorozat szombati döntőjében 6-0-ra győzte le a Watfordot.

Josep Guardiola tanítványai ezzel sporttörténelmet írtak: a City lett az első olyan csapat, amely triplázni tudott Angliában.

A City 2011 után nyert ismét FA-kupát, s története során hatodszor diadalmaskodott a sorozatban. Duplázni, azaz a bajnoki cím mellett valamelyik kupasorozatot is megnyerni korábban kilenc csapatnak sikerült, 2014-ben és tavaly épp a Manchester Citynek. Rajta kívül városi riválisa, a Manchester United, valamint a Chelsea, az Arsenal, a Liverpool, a Tottenham, a Nottingham Forest, az Aston Villa és a Preston North End tudott duplázni.

A sikercsapat ugyanakkor biztosan nem marad együtt, mivel a mérkőzés után a csapatkapitány Vincent Kompany bejelentette, hogy utolsó mérkőzését játszotta a klub színeiben, nyártól visszatér nevelőegyesületéhez az RSC Anderlechthez, ahol játékos-edzőként számít rá a vezetőség.