Gulácsiékat legyőzve szerezte meg a Német Kupát a Bayern München

2019.05.25. 22:13

Fotó: TOBIAS SCHWARZ / AFP
A rekordbajnok története során 19. alkalommal diadalmaskodott a kupában.
A Bayern München nyerte a labdarúgó Német Kupát: a szombati berlini fináléban a bajorok 3-0-ra győzték le a Gulácsi Péterrel a kapuban és Willi Orbánnal a védelemben felálló RB Leipzig együttesét. A müncheniek a 29. percben Robert Lewandowski fantasztikus fejesgóljával szereztek vezetést, majd 78. percben Kingsley Coman duplázta meg az előnyt. A végeredményt a lengyel csatár állította be egy kontra végén egy szép emeléssel. A Bayern története során 19. alkalommal diadalmaskodott a kupában.
Frissítve: 2019.05.25. 23:11

A hajrában nyerte meg a Magyar Kupát a Vidi

2019.05.25. 21:58

Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI
A székesfehérváriak történetük során másodszor hódították el a trófeát.
A MOL Vidi FC hátrányról fordítva 2-1-re legyőzte a Budapest Honvédot a labdarúgó Magyar Kupa szombati fináléjában, melyet a Groupama Arénában rendeztek. A kispestiek Holender Filip 11-esével szereztek vezetést az első félidőben, a hajrában aztán előbb Marko Scepovic egyenlített a 80. percben, a mérkőzést eldöntő gólt pedig Anel Hadzic lőtte a 91. percben. A kispesti szurkolók a csapatok kivonulásakor piros-fekete füstbe borították a szektorukat és azzal a szöveggel fogadták kedvenceiket, hogy „kupát mindenáron”. Az első percek kiegyenlített játékot hoztak, mindkét csapat a biztonságos védekezésre helyezte hangsúlyt, kockázatot egyik fél sem vállalt a támadásvezetések érdekében. Az első helyzetet Holender Filip hagyta ki, aki ziccerben hat méterről nem találta el a kaput. Az OTP Bank Liga társgólkirálya másodjára már nem hibázott, az ellene elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőt a jobb kapufa érintésével értékesítette. A Honvéd lendületben maradt a vezetés megszerzését követően, több veszélyes akciót vezetett a széleken, a befejezések viszont nem sikerültek. Később néhány percre beszorította riválisát a Vidi, de helyzetet nem tudott kialakítani, majd ismét a kispestiek vezettek veszélyesebb akciókat. Amíg a Honvéd szervezetten és koncentráltan, addig a Vidi kifejezetten idegesen futballozott, amit a négy begyűjtött sárga lapja is jelzett, ennek ellenére a fővárosiak nem tudták növelni előnyüket a szünetig. Marko Nikolic, a székesfehérváriak vezetőedzője a szünetben kettős cserével próbálta felrázni együttesét, amelyen ez sem segített, továbbra sem tudott nyomást gyakorolni a Honvédra, sőt, Holender lövése csak centikkel szállt a kapu fölé. Később a Vidi mezőnyfölényt harcolt ki, Grófnak az 56. percben kellett először nagyot védenie a meccsen, amikor Nikolov lövését hárította, majd nem sokkal később előbb Hadzic, majd Stopira fejesénél még nagyobb bravúrokat mutatott be. Közben a találkozón egyre több volt a tisztátalan, kemény és helyenként durva belépő. A parázs hangulat csak fokozódott, amikor egy újabb Gróf-mentés után a Vidi egy gyorsan elvégzett szabadrúgásnak köszönhetően betalált, csakhogy Iványi nem adta meg a gólt, mivel nem adott jelt a pontrúgás elvégzésére. A játék percekig állt a székesfehérváriak reklamálása miatt, Nikolic nem volt hajlandó elhagyni a játékteret, emiatt őt a kispadról is elküldték. Az utolsó húsz percre fordulva egyre nagyobb fölényben futballozott a Vidi, a kispestiek csupán pillanatokig birtokolták a labdát, a félpályát pedig csak elvétve lépték át. A székesfehérvári nyomás végül eredményre vezetett, egy jobb oldali szögletet követően Scepovic egyenlített. A hátralévő tíz percre a Honvéd kiszabadult a szorításból, ebben a periódusban mindkét fél eldönthette volna a meccset, ez végül a Vidinek sikerült a hosszabbításban, így másodjára hódította el a trófeát. A székesfehérváriak történetük során másodszor hódították el a trófeát, az első diadalukat még 2006-ban aratták. Kupamenetelésük során a bajnok Ferencvárost és a bronzérmes Debrecent is kiejtették, s most a negyedik Budapest Honvédnál is jobbnak bizonyultak.

Magyar Kupa, döntő:

MOL Vidi FC-Budapest Honvéd 2-1 (0-1) Groupama Aréna, v.: Iványi gólszerzők: Scepovic (80.), Hadzic (91.), illetve Holender (14., 11-esből) sárga lap: Vinicius (13.), Stopira (26.), Elek (35.), Scepovic (37.), Nikolov (55.), Hadzic (92.), Kovács I. (94.), illetve Nagy G. (32.), Lovric (53.), Batik (57.), Kukoc (92.) MOL Vidi FC: Kovácsik - Fiola (Kovács I., a szünetben), Juhász, Vinicius, Stopira - Pátkai (Futács, 73.), Elek (Hadzic, a szünetben) - Nikolov, Nego, Scepovic - Huszti Budapest Honvéd: Gróf - Batik, Kamber, Lovric - Mezgrani, Heffler, Gazdag (Ben-Hatira, 69.), Nagy G., Uzoma (Kukoc, 81.) - N'Gog (Danilo, 77.), Holender

Monacói Nagydíj – Hamilton rajtolhat az élről

2019.05.25. 16:51

Fotó: BORIS HORVAT / AFP
Mellőle csapattársa, a finn Valtteri Bottas startolhat majd, míg a harmadik rajtkockát Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája foglalhatja el.
A címvédő és ötszörös világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes pilótája futotta a leggyorsabb kört a Forma-1-es Monacói Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről. A vb-pontversenyben vezető 34 éves brit sztárnak ez az idei második és pályafutása 85. pole pozíciója. Hamilton mellől csapattársa, a finn Valtteri Bottas startolhat majd, míg a harmadik rajtkockát Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája foglalhatja el. A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája Verstappen mellől startol, míg az ötödik pozícióból a francia Pierre Gasly (Red Bull) kezdheti majd meg a versenyt. Az időmérő első szakaszában a Ferrari óriási hibát követett el, ugyanis a hazai közönség előtt versenyző Charles Leclercet nem küldte ki a pályára az utolsó percekben, a fiatal monacói pilóta korábban megfutott körideje viszont nem bizonyult elegendőnek ahhoz, hogy továbbjusson az edzés második etapjába. Külön fájó lehet az olasz istállónak, hogy Leclercet végül éppen csapattársa, Vettel ejtette ki az első szakasz utolsó másodperceiben elért gyors körével. A 78 körös Monacói Nagydíj vasárnap 15.10 órakor kezdődik. A rajt előtt egyperces gyászszünettel emlékeznek meg a hétfőn 70 éves korában elhunyt, háromszoros vb-győztes osztrák Niki Laudáról.

A teljes rajtsorrend:

1. sor: Lewis Hamilton (brit, Mercedes) Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 2. sor: Max Verstappen (holland, Red Bull) Sebastian Vettel (német, Ferrari) 3. sor: Pierre Gasly (francia, Red Bull) Kevin Magnussen (dán, Haas) 4. sor: Daniel Ricciardo (ausztrál, Renault) Danyiil Kvjat (orosz, Toro Rosso) 5. sor: Carlos Sainz Jr. (spanyol, McLaren) Alexander Albon (thaiföldi, Toro Rosso) 6. sor: Nico Hülkenberg (német, Renault) Lando Norris (brit, McLaren) 7. sor: Romain Grosjean (francia, Haas) Kimi Räikkönen (finn, Alfa Romeo) 8. sor: Antonio Giovinazzi (olasz, Alfa Romeo) Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 9. sor: Sergio Perez (mexikói, Racing Point) Lance Stroll (kanadai, Racing Point) 10. sor: George Russell (brit, Williams) Robert Kubica (lengyel, Williams)