kézilabda;kézilabda BL;

2019-06-02 20:05:55

Megint nem sikerült a Veszprémnek

Negyedik alkalommal is kikapott a Telekom Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében, ezúttal a Vardar Szkopje bizonyult jobbnak 27-24-re.

A Kielce ellen 33-30-ra megnyert szombati elődöntőben a veszprémi kapusnak, Sterbik Árpádnak a lábfeje sérült meg, amikor ellenfele ráesett, Nagy László pedig a vállára kapott ütést, emiatt a második félidőben már nem játszhatott. A veszprémiek szombat este kiutaztatták Kölnbe tizenhét éves kapusukat, Palacsics Kristófot, aki eddig három felnőtt bajnokin jutott szóhoz csereként, illetve Nagy helyére a Balatonfüredtől erre a szezonra kölcsönkért Szücs Bencét.

Sterbik és Nagy a megnyert elődöntő után kivizsgálásra a kölni kórházba mentek, ahol szerencsére jó híreket kaphattak, mert vasárnap délelőtt a szakmai stáb úgy döntött, a két klasszist nevezi a Vardar Szkopje elleni fináléra.

Az északmacedónok fantasztikus küzdeni tudással, a második félidőben hét gólos hátrányból fordítottak és győzték le 29-27-re a sokkal esélyesebb Barcelonát. Náluk is történt sérülés, a következő idénytől a Kielcét erősítő 30 éves Igor Karacic vált ki mérkőzés közben, a fináléban azonban ő is vállalta a játékot.

2002-ben oda-visszavágós meccsen a Magdeburggal szemben maradtak alul, a jelenlegi lebonyolítási rendszerben 2015-ben a Barcelona, 2016-ban a Kielce állította meg a magyar együttest. A szkopjeiek jobb mérleggel büszkélkedhetnek: kizárólag 2017-ben szerepeltek a fináléban és a Paris Saint-Germain legyőzésével el is hódították a serleget. Az elmúlt három évben az a csapat nyerte a BL-t, amely a negyeddöntőben a Flensburgot búcsúztatta el, idén ez a veszprémieknek sikerült.

A Vardar kezdte a mérkőzést és meg is szerezte a vezetést, a harmadik percben viszont már 2-1-re vezetett a magyar bajnok. Nagy rohanás, mindkét oldalon előkészítetlen és sikertelen lövések következtek, hét perc elteltével 2-2 volt az eredmény. A Vardar nyugodott meg hamarabb, 6-4-re, majd 7-5-re vezetett, a kapusok alig találkoztak a labdával, Mikler Roland a 11. percben védett először, akkor viszont ziccert. Három perccel később érzékeny veszteség érte a Vardart, jobbszélsője, az orosz válogatott Danyiil Siskarjov elérte a labdát az oldalvonal előtt, a sprintnek viszont nagy ára volt, meghúzódott a combizma, és nem tudta folytatni a játékot.

Nem találta a ritmust a Veszprém, 15 perc elteltével 9-6-ra vezetett az ellenfél. Bejött a pályafutása utolsó meccsét játszó Nagy László, a 18. percben viszont már 11-7 volt az állás. David Davis vezetőedző időt még nem kért, de beküldte Lékai Mátét is. A csoportkörben az első félidő után öt góllal vezetett hazai pályán a Vardar, a végén kettővel nyert a magyar együttes.

Nem ment a védekezés, a szkopjeiek ziccerig tudták kijátszani a támadásaikat, a 26. percben 15-10-re alakult az állás, Davis ekkor kért időt, talán érdemes lett volna ezt korábban megtenni. A 30. percben próbált először szélről gólt szerezni a Veszprém - sikertelenül -, de mivel előtte csak középen próbálkozott a magyar bajnok, megkönnyítette a védők dolgát. Az első félidő 16-11-es megérdemelt Vardar-vezetéssel zárult, pont ennyi volt az eredmény harminc perc után a korábban említett csoportmeccsen is.

A második felvonásban Sterbik Árpád kezdett a kapuban, bejött Petar Nenadic, aki az elődöntőben tizenegy gólt szerzett ebben a játékszakaszban. Sterbik ziccert védett, Nenadic első labdaérintéséből gól lett, de még mindig 17-13 volt a Vardar javára. Újabb Sterbik-bravúr, Nenadic pedig ziccerből emberhátrányból csökkentette a különbséget, és a következő támadásnál megint a szerb klasszis jóvoltából már 17-15 volt az eredmény. A 40. percben 17-16-nál időt kért a Szkopje, utána állandósult a két-három gólos különbség, de legalább "lőtávolon" belül volt az ellenfél.

Felváltva estek a gólok, öt perccel a vége előtt viszont már csak 24-23-ra vezetett a Vardar. Ziccert hibázott a Veszprém, majd eladta a labdát, az utolsó két perc 26-23-ról kezdődött. A Vardar megőrizte előnyét és az első félidőben mutatott teljesítményével megérdemelten nyert.