Hamilton első helyről indulhat a Francia Nagydíjon

2019.06.23. 08:29
Lewis Hamilton, ötszörös világbajnok autóversenyző
Fotó: ANDREJ ISAKOVIC / AFP
A világbajnok brit autóversenyző már 86. alkalommal startolhat az első rajthelyről.
A címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Francia Nagydíj szombati időmérő edzését. A pontversenyben élen álló ötszörös világbajnok 86. alkalommal szerezte meg az első rajthelyet, Franciaországban pedig másodszor. Hamilton mellől csapattársa, a finn Valtteri Bottas indulhat. A két pilóta mindhárom szabadedzésen az első és a második helyen zárt.
A harmadik időt a Ferrari monacói pilótája, Charles Leclerc, a negyediket pedig a Red Bull holland pilótája, Max Verstappen autózta szombaton. A négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel csupán hetedik lett a Ferrarival.Az 53 körös Francia Nagydíj vasárnap 15.10-kor rajtol Le Castellet-ben, a Paul Ricard versenypályán – írja az MTI.
A teljes rajtsorrend:     1. sor: Lewis Hamilton (brit, Mercedes)  Valtteri Bottas (finn, Mercedes)      2. sor:  Charles Leclerc (monacói, Ferrari)  Max Verstappen (holland, Red Bull)      3. sor: Lando Norris (brit, McLaren)  Carlos Sainz Jr. (spanyol, McLaren)      4. sor:  Sebastian Vettel (német, Ferrari)  Daniel Ricciardo (ausztrál, Renault)      5. sor:  Pierre Gasly (francia, Red Bull)  Antonio Giovinazzi (olasz, Alfa Romeo)     6. sor:  Alexander Albon (thaiföldi, Toro Rosso) Kimi Räikkönen (finn, Alfa Romeo)      7. sor:  Nico Hülkenberg (német, Renault)  Sergio Pérez (mexikói, Racing Point)      8. sor:  Kevin Magnussen (dán, Haas)  Romain Grosjean (francia, Haas)      9. sor:  Lance Stroll (kanadai, Racing Point)  George Russell (brit, Williams)      10. sor:  Robert Kubica (lengyel, Williams) Danyiil Kvjat (orosz, Toro Rosso)

Vívó Eb: Ezüstérmes a férfi kardcsapat

2019.06.22. 17:29

Fotó: Illyés Tibor / MTI
A döntőben 45-43-re nyertek a németek.
Ezüstérmes lett a Szatmári András, Szilágyi Áron, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású magyar férfi kardcsapat a düsseldorfi vívó Európa-bajnokságon. A magyarok második kiemeltként a negyeddöntőben kezdtek szombaton a 12 együttest felvonultató mezőnyben, és magabiztosan, 45-28-ra verték a briteket. Az elődöntőben is nagyszerűen és eredményesen vívtak, a románokat 45-40-re felülmúlva jutottak a fináléba, amelyet a bronzmérkőzés előtt rendeztek. Magyar szempontból ez is jól indult, az első három asszó után 15-6 volt az állás, de később a közönség támogatás mellett a németek fordítottak. A végén Szilágyi nagyszerű hajrával 43-43-nál egyenlített ugyan, az utolsó két tust azonban a hazaiaknak ítélték. A férfi kardozók a küldöttség negyedik érmét szerezték. Korábban ugyancsak második lett a női kardválogatott, míg harmadikként zárt női kard egyéniben Márton Anna, valamint a férfi párbajtőrcsapat.
vívás
Frissítve: 2019.06.22. 18:09

Ötösökkel bukták a nyert meccset

2019.06.21. 22:27
Molnár Ádám
A kanadaiaktól a nyitófordulóban elszenvedett meglepő vereségen szerencsésen túllépett a válogatott, miután az Európa-bajnoki ezüstérmes spanyolok elleni (igaz, ötméteresekkel) elért győzelem, illetve a japánok magabiztos legyőzésével már a Világliga elődöntőjéért játszhatott Märcz Tamás szövetségi kapitány csapata.
Az aktuális ellenfél Ausztrália volt, és a pazar kezdés a kellemesnél is kellemesebb meccset sejtetett. Az első két negyed álompólója a nagyszünetben 5-1-es magyar előnnyel ért véget, ami a belgrádi sorozat talán eddigi legszebb játékával párosult. Minden megmozdulás gólt ért, Campbell első találata úgy felpaprikázta a fiúkat, hogy rögtön egy ötössel csaptak vissza. A Jansik, Gór-Nagy, Báthori, Erdélyi, Pásztor alkotta ötösfogat minden szögből, közelről és távolról egyaránt betalált. Az idilli helyzet elaltatta az éberséget, mert innentől más meccset játszott a válogatott. Az ausztrálok a harmadik negyed végére 7-5-re feljöttek, de akkor még vezettünk. A folytatás megfejtése nehéz ügy lesz, mert érthetetlen dolgok történtek: a védőmunka lanyha lett, sorra lemaradtak emberükről a magyarok, és 8-8-nál már egál volt az eredmény. Sőt, Campbell révén rémálomba fordult a meccs (8-9 oda), és két másodperccel a vége előtt is 9-10-re vezettek az ausztrálok. Pásztor keze és szíve a helyén volt, hatalmas góllal 10-10-re mentette a partit. Jöhettek az ötösök, de ilyen előzmények után ebben sem volt sok köszönet. A hatodik párban pedig végleg eldőlt a meccs, miután Bátori lövését a kapufára tolta a kapus: Magyarország–Ausztrália 15-16, a válogatott az 5-8. helyért folytathatja szombaton. Ezzel az is eldőlt, hogy erről a tornáról biztos nem szerez olimpiai kvótát a válogatott, ami még pótolható, de egy lehetőséggel kevesebb maradt.