Magyarország;Törökország;kosárlabda-eb;

2019-06-30 21:21:19

Női kosár Eb – Tét nélküli meccsen kapott ki Törökországtól a magyar válogatott

Utolsó csoportmérkőzésén a magyar női válogatott 59-58-ra kikapott Törökországtól, ennek ellenére az első helyen jutott be a negyeddöntőbe a szerb és lett közös rendezésű kontinenstornán.

Székely Norbert szövetségi kapitány együttese számára nem volt jelentősége a végeredménynek, a találkozó előtt lehetett tudni, hogy a magyarok az előzetes várakozást messze felülmúlva – a realitás a harmadik vagy negyedik hely lett volna a négyesben – jutnak tovább az egyenes kieséses szakaszba.

A szakvezető több felállást és taktikai variációt is kipróbált meccs közben, de természetesen a győzelemről sem mondott le az együttes. Az első negyedben egyetlen két pontos kosarat sem dobott a magyar csapat, volt azonban négy sikeres triplája és két értékesített büntetője, a törökök azonban 19-14-re vezettek. A második szakasz első három percében a magyar válogatott egyenlíteni tudott (19-19), a folytatás kiegyenlített küzdelmet hozott, a félidőben 27-26-ra vezettek a törökök.

A harmadik felvonás első öt percében a magyarok „aludtak el”, az ellenfél 41-34-re elhúzott, a 28. percben tizenegy pont volt a törökök előnye (47-36), de a szlovénok ellen az első csoportmeccsen sikerült ekkora hátrányt ledolgozni és végül négy ponttal nyerni.

A magyarok most sem omlottak össze, fokozatosan zárkóztak fel, fél perccel a vége előtt 59-57-es állásnál nyolc másodperc volt hátra, amikor az ellenfél két büntetőt dobhatott, mindkettő kimaradt. A magyar együttes egy másodperccel a dudaszó előtt harcolt ki két büntetőt, ám Határ Bernadett csak az egyiket értékesítette, így 59-58-ra nyertek a törökök.

A magyarok legközelebb csütörtökön a negyeddöntőben lépnek pályára Belgrádban, az ellenfél egyelőre nem ismert. Az Eb első hat helyezettje vehet részt az olimpiai selejtezőn. Magyarország tizennyolc év után jutott tovább a csoportból.