labdarúgás;Bajnokok Ligája;

2019-07-18 06:19:53

Továbbjutott az FTC a BL-ben

Bravúros meccsen nemcsak megtartotta előnyét a Ferencváros a Bajnokok Ligájában, de azt még meg is fejelte, és kiejtette esélyesebb ellenfelét.

Csak a tények rögzítése miatt: a magyar bajnok a legrangosabb kupa első selejtezőkörében kezdte a sorozatot. A BL főtáblájáért négy csapatot kell oda és vissza alapon legyőzni. Ez majdhogynem lehetetlen küldetés. Az első meccsen az FTC derekesan, egy átlagos magyar bajnoki nívóját messze felülmúlóan játszott, és 2-1-re verte az Üllői úton a Ludogorec csapatát. A bolgár bajnok a Ferencváros nemzetközi mutatóit messze felülmúlta az évtizedben: amellett, hogy 2012 óta megszakítás nélkül nyerte a bolgár bajnokságot, 2014-ben és 2016-ban is bejutott a BL-csoportkörbe, míg az előző két szezonban az Európa-liga csoportkörében szerepelt. Ezekhez még csak hasonlót sem tudott felmutatni az FTC a nemzetközi kupákban az utóbbi évtizedben.

A szerény egygólos előny különösen az Üllői úton bekapott gól miatt tűnt veszélyesnek, tudniillik a bolgároknak egy szimpla 1-0 is már továbbjutást ért volna. Ezért az FTC szemmel láthatóan nem törekedett a bunkerfocira, arra, hogy majd csak kihúzza valahogy a kilencven percet. A zöldek aktívan és okosan gurigáztak, miközben a hátsó alakzataik is jól mutattak. Negyedóráig akciójuk sem volt a hazaiaknak, mígnem a 18. percben kellemes fordulat állt be a meccsen: Skvarka szögletete az ötös sarkán üresen találta Haratin fejét, aki elegánsan fejelt a bolgár kapu bal sarkába (0-1)!

Három perccel később csúcsra futott a mázlifaktor, a bolgár Marcelinho szabadrúgása a jobb kapufán csattant, Dibusz csak nézte a fejleményeket. Az ellenakcióból, pedig Zubkov beadását Skvarka az ötös sarokáról elgurította a kapus orra előtt (0-2)! Egy-egy helyett kettő null, hát nagyon nem mindegy!

Az álomrajt után szépített a Ludogorec: egy jobb oldali szöglet után Terzijev fejese végezte Dibusz kapujában (1-2). És ezzel nem volt vége, ferencvárosi Lovrencsics nyújtott kézzel lerántotta Swierczokot, egyértelmű 11-es! Swierczok állt a labda mögé, és szemtelenül panenkázva az elfekvő Dibusz feje fölé löbbölte. Csakhogy a Ferencváros kapusa fantasztikus villámmozdulattal felállt, és bravúrosan kiütötte a labdát!

Ennyi minden a magyar bajnokságban egy idényben szokott történni, élvezetes, jó kis meccs bontakozott ki. A gyorsan lepergett félidő után is folytatódott az FTC szerencsés sorozata: Tokmac a 16-osról lőtt, de a labda az egyik védőn megpattant és védhetetlenül kötött ki a bolgár kapuban (1–3). Ezután már egy pech is belefért: egy kapu elé érkező bolgár beadást Heister futtából a saját kapujába vágott, öngól (2-3). Még egy bolgárt ki kellett állítani, de a lényeg: összesítésben 5-3-mal ment tovább az FTC.

A folytatásról annyit, hogy a következő kanyarban a máltai Valletta vár az FTC-re. A szigetországiak a luxemburgi Dudelange ellen játszottak, és a 2-2-re végződött első mérkőzés után a Valletta odahaza 1-1-es döntetlent játszott, így idegenben lőtt több góllal jutott a második fordulóba, ahol a Ferencváros lesz az ellenfele.