tenisz;Balázs Attila;Umag;

2019-07-18 11:18:43

Balázs Attila negyeddöntős Umagban

Nagy csatában, három szettben győzte le Balázs Attila a hatodik helyen kiemelt szerb Filip Krajinovicot az 524 ezer euró (168 millió forint) összdíjazású umagi salakpályás férfi tenisztorna szerdai nyolcaddöntőjében.

A világranglistán 208. magyar játékos - aki a kétfordulós selejtezőből jutott a főtáblára - a Magyar Tenisz Szövetség Facebook-oldalának azt mondta, keddi első körös meccse után nagyon fáradtan ment fel a pályára Krajinovic ellen. Balázs egy nappal korábban a horvát Viktor Galovicot búcsúztatta szintén nagy küzdelemben, hét mérkőzéslabdát hárítva.

A 30 éves magyar játékos hozzátette, emiatt próbált úgy kezdeni, hogy spóroljon az erejével, több alkalommal sem ütött úgy, mint tette volna azt kipihenten, ennek ellenére brékelni tudott az első szettben, amelyet meg is nyert.

A magyar játékosnak a horvátországi torna pénteki negyeddöntőjében az olasz Stefano Travaglia lesz az ellenfele, aki szerdán az első kiemelt honfitársát, Fabio Fogninit búcsúztatta, miután 6:1, 2:1-nél utóbbi feladta a küzdelmet.

Balázs Attila előzőleg 2017-ben, szintén Umagban jutott ATP-főtáblára külföldi versenyen.