Vele együtt a magyar kormánypártnak immár három EP-képviselője van, akinek a nyári szünet előtt nem sikerült bekerülnie egy-egy szakbizottság irányító szervébe: Hidvéghi Balázs az állampolgári jogi, Trócsányi László az alkotmányügyi bizottság egyik alelnöki székét célozta meg, mostanáig eredménytelenül.
Bocskor Andrea megválasztását hétfőn tűzte napirendjére a kulturális bizottság. A szavazás megkezdése előtt Michaela Sojdrová, a fideszeseknek otthont adó Európai Néppárt cseh nemzetiségű szakmai szóvivője (koordinátora) javasolta a halasztást arra hivatkozva, hogy a politikai csoportoknak több időre van szükségük a jelölés megtárgyalására. A szociáldemokraták nevében felszólaló német Petra Kammerevert nem támogatta a felvetést. Végül az elnök szavazásra bocsátotta a kérdést, és ezen győztek a választás elnapolásának a hívei. A szaktestület harmadik alelnökét, a brit baloldali Julie Wardot ugyanakkor a tagok nagy többséggel harmadik alelnökké választották, így már csak a sorban negyedik vezetői poszt üres.
Mint korábban beszámoltunk róla, az EP progresszív pártjai igyekeznek együttesen meggátolni, hogy fideszes parlamenti képviselők vezető pozíciókhoz jussanak a szakbizottságokban. Érvelésük szerint olyan tagállam kormánypártjának tagjait nem lehet magas rangra emelni, amely ellen a jogállamot érő kockázatok miatt 7. cikkelyes eljárás van folyamatban. A Fidesz öt bizottsági alelnöki posztot remél néppárti segítséggel, ebből eddig kettőt megszerzett: Deutsch Tamás a költségvetési ellenőrző bizottság, Gál Kinga a biztonság- és védelempolitikai bizottság vezetőségének a tagja.