vizes vb;Sztankovics Anna;Bohus Richárd;Kalmár Ákos;

2019-07-27 09:47:39

Bohus és Sztankovics elődöntős, Kalmár olimpiai A-szintet úszott a vizes vb-n

Három számban öt magyar versenyző volt érdekelt a szombat délelőtti előfutamokon.

Bohus Richárd 50 méter háton, Sztankovics Anna pedig 50 méter mellen jutott az elődöntőbe, míg Kalmár Ákos 1500 méter gyorson teljesítette az olimpiai A-szintet szombaton, a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek hetedik napján.

Három számban öt magyar versenyző volt érdekelt a szombat délelőtti előfutamok során, elsőként Bohus Richárd és Balog Gábor 50 méter háton ugrott vízbe, mindketten az utolsó futamba kaptak helyet, előbbi 25.12-vel a 14. helyen továbbjutott, utóbbi 25.29-cel, három századdal kicsúcszva az elődöntőből a 18. lett.

A futam után úgy nyilatkoztak, az egész világbajnokságról elmondható, hogy az indítóbírók nincsenek a helyzet magaslatán, sokat kivárnak, ami főként a hátúszóknak okoz nehézségeket.

Ezt követően Sztankovics Anna 50 méter mellen 31.13 másodperces idővel a 12. helyen jutott az elődöntőbe.

Férfi 1500 méter gyorson Kalmár Ákos és Gyurta Gergely képviselte a magyar színeket, előbbi a 800 méter után jelezte, nagyon szeretné a leghosszabb medencés távon megúszni az olimpiai szintet és ez sikerült is neki, századra pontosan az ötkarikás indulást érő idővel, 15:00.99 perces teljesítménnyel ért célba, amivel a 12. lett, azaz nem jutott döntőbe. Gyurta Gergely – aki a nyílt vízi úszók 25 kilométeres versenyében nagy előnnyel vezetett, de a táv háromnegyedénél asztmás rohamot kapott, s végül a 10. lett – 15:14.20-as idővel a 20. helyen zárt.

Gyurta Gergely úgy fogalmazott:

A közép-európai idő szerint 13 órakor kezdődő program során a 100 méter pillangó döntőjében Milák Kristóf, a 200 méter hát fináléjában pedig Hosszú Katinka és Burián Katalin lesz érdekelt.