FTC;

2019-07-30 12:15:00

FTC: úton a harmadik körbe

Kedvező helyzetből indul a Ferencváros a ma esti máltai visszavágón, mivel a helyi Valletta ellen 3-1-re nyert az Üllői úton. Az idegenben lőtt máltai gól nem jó, de azért nem is aggasztó, a mai Ferencvárosról nehezen hihető, hogy idegenben képtelen lenne gólt lőni, és ez lenne a veszte a visszavágón.

A tét nem kicsi, amennyiben a magyar bajnok túllépne a Bajnokok Ligája selejtezőjének második körén, akkor alapból két további kör vár rá az európai focipiacon; amelyből ha egyet megnyer, akkor az Európa-ligában, ha mindkettőt, akkor a BL-ben lesz főtáblás. De ez egyelőre odébb van, a fókusz a kedd esti (tv.: Duna 20:00) visszavágón van. Statisztikailag a zöldek felé billen a mérleg, korábban nyolc alkalommal fordult elő, hogy a Ferencváros legalább két találattal nyert egy nemzetközi kupameccsen a párharc első összecsapásán, és ebből hatszor sikerült továbbjutnia.

A gyakorlat persze gyakran más, mint a statisztika: „El kell ismerni, nagy szerencsénk van, hogy a végén nem kaptunk még egyet. Az utolsó 15-20 perc eléggé kaotikus lett, mi is szerezhettünk volna újabb gólt, de sajnos az ellenfél előtt is adódtak komoly lehetőségek. A Valletta gólja után kicsit azt éreztem, hogy elbizonytalanodtunk” – jellemezte a klub honlapján érzéseit a kapus, Dibusz Dénes. Elmondta: az FTC képes arra, hogy idegenben is gólt lőjön, ehhez ugyanolyan koncentrációt vár el a társaktól, mint amilyet az előző körben a bolgár Ludogorec kiejtésekor látott tőlük. A mai ellenfelet az FTC által már kivert bolgároknál szerényebb kvalitású, ugyanakkor nagyon alázatos, jól küzdő, a párharcokban maximális erőt felvonultató együttesnek tartotta. „Kellemetlen ellenfél” – összegezte.

A Ferencváros továbbjutása esetén a grúz Saburtalo vagy a horvát Dinamo Zagreb együttesével találkozik a BL-selejtező harmadik fordulójában. Az első meccset a horvátok nyerték idegenben 2-0-ra. Amennyiben a magyar bajnok alulmarad a Vallettával szemben, úgy az Európa-liga selejtezőjének harmadik körében az andorrai FC Santa Coloma és a kazah FC Asztana párharcának továbbjutójával találkozik, az első találkozó gól nélküli döntetlennel zárult Andorrában.