Jön az első angol házidöntő

2019.08.14. 11:30

Fotó: PAUL ELLIS / AFP
A Liverpool és a Chelsea szerdán (tv: M4 Sport 21.00) Isztambulban feszül egymásnak a labdarúgó Európai Szuperkupa döntőjében.
A sorozat történetében ez lesz az első alkalom, amikor két angol csapat küzd meg egymással: a Bajnokok Ligája-győztes Liverpool (1977, 2001, 2005) negyedszer, az Európa-ligában címvédő Chelsea (1998) pedig másodszor hódíthatja el a trófeát.
A két csapat ellentétes előjelekkel várja az összecsapást, ugyanis amíg a Liverpool rendkívül sima, 4-1-es győzelemmel rajtolt a Premier League-ben a Norwich City ellen, addig a Chelsea négygólos vereséget szenvedett a Manchester United vendégeként. A londoni csapat új vezetőedzője, Frank Lampard számára különösen fontos lenne a trófea elhódítása, mivel játékosként kétszer már alulmaradt a döntőben.
„Ezt a kupát nagyon meg szeretné nyerni a klub. Készen kell állnunk. Egy döntőben mindig ki lehet kapni, mert ott olyan minőségű ellenfelek vannak, mint a Liverpool. De a legfontosabb, hogy úgy jöjjünk le a pályáról, hogy mindent megtettünk” – mondta Lampard, aki 2012-ben a BL-, 2013-ban pedig az El-győztes csapat tagjaként lett ezüstérmes.
Az angol tréner helyzetét nem könnyítette, hogy klubja az európai szövetség (UEFA) büntetése miatt nyáron nem igazolhatott új játékost, ellenben kollégája, Jürgen Klopp magabiztosan várhatja a találkozót. A német trénet egyetlen problémája, hogy a bajnoki rajton megsérült brazil sztárkapusa, Alisson, akit így a spanyol Adrián helyettesít majd.
A találkozó azért is különleges lesz, mert férfi európai kupameccsen először vezet meccset női bíró, a francia Stéphanie Frappart, aki júliusban a női vb döntőjén fújta a sípot.
A Szuperkupa 44 kiírásából a Bajnokok Ligája – illetve korábban a Bajnokcsapatok Európa Kupája – papírforma szerint erősebb győztesei csak 24-t nyertek meg, tehát hiába ők a rangosabb sorozat címvédői, az Európa-liga – valamint régebben a Kupagyőztesek Európa Kupája és az UEFA Kupa – aktuális legjobbja rendre méltó ellenfélnek bizonyultak.

Babos szetthátrányból jutott tovább Vancouverben

2019.08.14. 09:01

Fotó: GREG WOOD / AFP
Babos Tímea nyolcaddöntőbe jutott a Vancouverben zajló, 100 ezer dollár (28,9 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornán, miután az első fordulóban szetthátrányból legyőzte az 5. helyen kiemelt kanadai Eugenie Bouchard-t.
A magyar teniszező honlapjának beszámolója szerint a 28 perces első játszmában még a 2014-ben wimbledoni döntős kanadai játékos akarata érvényesült. Bouchard ugyan 2:0 után még elveszítette adogatását, de utána újabb két brékkel vezetett 5:1-re. A világranglistán 125. helyén álló Babos Tímea feljött 5:3-ra, de ellenfele végül simán kiszerválta a nyitó felvonást.
A 30 perces második szettben a magyar játékos 1:0 után 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd 3:0-ra is vezetett. Babos a szervagémjeiben nem adott esélyt Bouchard-nak, 5:3 után 15-re hozta saját játékát, így kiharcolta a döntő játszmát.
A harmadik szett nyitó játékában a magyar teniszező ismét 30-ra brékelt, majd 2:0 után is volt esélye elnyerni ellenfele szerváját. Bouchard ezt a gémet még megmentette, de utána ismét Babos Tímea elképzelései érvényesültek, 3:0 után úgy brékelt, hogy ellenfele 40-0-ra is vezetett. A magyar játékos 0-ra nyerte adogatását, majd 5:1 után 15-re vette el Bouchard szerváját. A mérkőzés 1 óra 27 percig tartott.
Babos Tímea nyolcaddöntős ellenfele a brit Harriet Dart (144.) vagy az ausztrál Lizette Cabrera (193.) lesz.

Eredmény, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Babos Tímea-Eugenie Bouchard (kanadai, 5.) 3:6, 6:3, 6:1

Frissítve: 2019.08.14. 10:05

Oktatta a futballt a Dinamo

2019.08.13. 22:06

Fotó: Molnár Ádám / Népszava
A zágrábi 1-1 után a budapesti visszavágón 4-0-ra nyert a horvát bajnok az FTC ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező visszavágóján.
Szerhij Rebrov, a ferencvárosiak vezetőedzője egyszerűen összefoglalta az M4 Sportnak a lényeget a Dinamo Zagreb elleni labdarúgó Bajnokok Ligája-visszavágó előtt. A szakember azt mondta, jól kell játszani a csapatának a továbbjutás kivívásához.
A harmadik selejtezőkör zágrábi első mérkőzése után az 1-1-es eredmény bizakodásra adhatott okot, ugyanakkor nem lehetett elfelejteni, hogy a horvát együttes kerete nem csupán papíron volt erősebb. A zágrábiak jobban és veszélyesebben játszottak a magyar bajnoknál az első találkozón, mégsem volt érdemtelen a döntetlen, mert a ferencvárosiak csapatként egységesebbek voltak és végig rendkívül odaadóan küzdöttek, ennek lett a jutalma a kinti 1-1.
Nenad Bjelica, a zágrábiak trénere azt mondta a mérkőzés előtt, nem becsüli le a Ferencvárost, de győzelmet vár csapatától és képesnek tartja játékosait ennek elérésére.
A kezdő sípszó után rögtön egymásnak estek a csapatok, a második percben Tokmac lövését védte bravúrral Livakovic, egy perccel később már Dibusznak kellett az alapvonalon túlra ütni a labdát Orsic próbálkozása után. A folytatásban az FTC irányította a játékot, veszélyesebben játszott ellenfelénél. Mégis a vendégek szerezték meg a vezetést a tizenhatodik percben: Olmo passzolta be a labdát a védők mögé és Ademi 8 méterről Dibusz mellett a hálóba talált (0-1). Ezzel folytatódott az a nem túl fényes sorozat, hogy a ferencvárosiak ebben a szezonban minden európai kupameccsükön kaptak gólt. A továbbjutás reményéhez az kellett, hogy egy másik hagyomány sem szakadjon meg: a korábbi találkozókhoz hasonlóan a ferencvárosiak ezen az összecsapáson is találjanak be az ellenfél kapujába.
A félidő utolsó negyed órájában fölénybe került a magyar együttes, de csak egy veszélyes helyzete akadt: Sigér 19 méteres távoli lövése után a labda a kapufáról pattant az alapvonalon túlra, ez volt az első felvonás utolsó jelenete.
A második felvonás zágrábi góllal kezdődött, Orsic tört be a bal oldalról a tizenhatoson belülre, laposan középre gurított labdáját Petkovic kapásból a jobb sarokba lőtte (0-2). Nagyon nehéz helyzetbe került a Rebrov-csapat, amelynek a továbbjutáshoz három gólt kellett szerezni. Idő maradt erre, de a ferencvárosiak játékában nem volt benne, hogy képesek lennének erre a bravúrra.
Az 55. percben az elvi esély is elszállt, miután Olmo bevette Dibusz kapuját (0-3). A 69. percben tízen maradtak a ferencvárosiak, a sárga lappal rendelkező Civic könyökkel ütötte meg ellenfelét a felezővonalnál. Tíz perccel később a csereként beállt Gojak megszerezte a negyedik gólt (0-4). A meccs utolsó eseménye Petkovic kapu fölé bombázott tizenegyese volt a 89. percben.
A ferencvárosiak számára még nem ért véget az európai kupakaland, jövő csütörtökön az izraeli Maccabi Tel-Aviv és a litván Suduva párharcának továbbjutójával csatáznak az Európa-liga csoportkörébe jutásért idegenben. A Suduva az első meccsen 2-1-re nyert Izraelben.