tenisz;Vancouver;Babos Tímea;

2019-08-14 09:01:16

Babos szetthátrányból jutott tovább Vancouverben

Babos Tímea nyolcaddöntőbe jutott a Vancouverben zajló, 100 ezer dollár (28,9 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornán, miután az első fordulóban szetthátrányból legyőzte az 5. helyen kiemelt kanadai Eugenie Bouchard-t.

A magyar teniszező honlapjának beszámolója szerint a 28 perces első játszmában még a 2014-ben wimbledoni döntős kanadai játékos akarata érvényesült. Bouchard ugyan 2:0 után még elveszítette adogatását, de utána újabb két brékkel vezetett 5:1-re. A világranglistán 125. helyén álló Babos Tímea feljött 5:3-ra, de ellenfele végül simán kiszerválta a nyitó felvonást.

A 30 perces második szettben a magyar játékos 1:0 után 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd 3:0-ra is vezetett. Babos a szervagémjeiben nem adott esélyt Bouchard-nak, 5:3 után 15-re hozta saját játékát, így kiharcolta a döntő játszmát.

A harmadik szett nyitó játékában a magyar teniszező ismét 30-ra brékelt, majd 2:0 után is volt esélye elnyerni ellenfele szerváját. Bouchard ezt a gémet még megmentette, de utána ismét Babos Tímea elképzelései érvényesültek, 3:0 után úgy brékelt, hogy ellenfele 40-0-ra is vezetett. A magyar játékos 0-ra nyerte adogatását, majd 5:1 után 15-re vette el Bouchard szerváját. A mérkőzés 1 óra 27 percig tartott.

Babos Tímea nyolcaddöntős ellenfele a brit Harriet Dart (144.) vagy az ausztrál Lizette Cabrera (193.) lesz.