Zöldzóna;klímaváltozás;Greenpeace Magyarország;

- Lángoló Földdel követelt klímavédelmet Magyarországnak a Greenpeace

A környezetvédő szervezet petícióban követeli a kormánytól: védje meg Magyarország lakosságát.

Egy lángoló Földdel hívta fel a figyelmet a Greenpeace szerdán a Hősök terén a klímavészhelyzetre. A zöld szervezet szerint nem élhetünk tovább úgy, ahogy eddig, ezért petícióban követelik a kormánytól: védje meg Magyarország lakosságát.

A bolygónk Brazíliától Szibérián át Indonéziáig lángokban áll, a sarkvidékeken olvadnak a jégsapkák, az óceánjainkat megállás nélkül szennyezzük. Mindennek fajok milliói esnek áldozatul. Az emberiség saját életfeltételeit és ezzel önmagát pusztítja. Magyarországon már 1,2 fokkal melegebb van, mint 100 évvel ezelőtt – ez gyorsabb mértékű melegedés, mint a világátlag. A hőhullámos napok alatt a napi halálozás országos átlagban kb. 15 százalékkal emelkedett meg az elmúlt 10 évben. A Duna rekordokat döntő, extrém alacsony vízszintje 2018-ban, az idei tavaszi súlyos aszály, és a hazánkban megjelenő trópusi betegségek mind azt mutatják, hogy a klímaválság Magyarországot sem kíméli – írták közleményükben.

„Klímavészhelyzetben nemzeti és nemzetközi összefogásra egyaránt szükség van. (...) Ha azt akarjuk, hogy ne legyenek pár éven belül Magyarországon is súlyos élelmezési-, és vízproblémáink, most kell cselekednünk: meg kell óvnunk az élővilágunkat, erdeinket, vizeinket, át kell alakítani a mezőgazdaságunkat” – mondta Rodics Katalin, a Greenpeace Magyarország agrárkampány-felelőse.

A környezetvédő szervezet szerint valódi, felelős vezetőkre van szükség az üzleti és a politikai életben egyaránt annak érdekében, hogy csökkentsük a klímaváltozásból fakadó károkat, és minél jobban tudjunk alkalmazkodni a megváltozott helyzethez.  

„Változásra van szükség egyéni- és rendszerszinten egyaránt. Át kell alakítanunk a közlekedésünket, az energiarendszereinket, a fogyasztási szokásainkat, és az egész gazdaságunkat. Magyarország még mindig az uniós átlag alatt teljesít a megújulók terén, és 2030-ra is csak az uniós minimumkövetelményt, a 20 százalékos részarányt vállaltuk, miközben a fosszilis energiahordozóktól sürgősen meg kell válnunk” – tette hozzá Perger András, a Greenpeace Magyarország klíma- és energiakampány-felelőse.

„Vészhelyzetben két dolgot tehetünk: menekülünk vagy megküzdünk. Másik élhető bolygó híján reális esélyünk csak az utóbbira van. De csak akkor, ha mindannyian nekilátunk a munkának” -  írta a Greenpeace Magyarország. A petíciójukhoz itt lehet csatlakozni. 

Először 2013-ban rendelt 31 millióért az OH a Decoluxtól, aztán idén már háromszor is, összesen 26 millió forint közpénzért.Először 2013-ban rendelt 31 millióért lámpát a Decoluxtól az OH, aztán idén már háromszor is, összesen 26 millió forint közpénzért.