A sötétedés vetett véget a sorsdöntő Davis Kupa-meccsnek, de nálunk az előny

2019.09.15. 20:02

Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI
Miután Fucsovics váratlanul kikapott ellenfelétől, még egy meglepetés várt a magyar tenisz válogatottra.
Szombaton a két egyes után 1-1-re álltak a felek, vasárnap előbb a Fucsovics Márton, Balázs Attila páros legyőzte 7:6, 3:6, 6:3-ra a Szerhij Sztahovszkij, Gyenisz Molcsanov kettőst, majd Fucsovics némileg váratlanul, három órás csatában 5:7, 6:3, 7:6 (7-3)-ra kikapott Sztahovszkijtól, így 2-2-re alakult az állás.
A továbbjutásról döntő ötödik meccsen Balázs ellenfele Ilja Marcsenko volt. A két játékos korábban egyszer találkozott egymással, a wimbledoni tenisztorna selejtezőjében idén Balázs három játszmás meccsen győzött, de akkor füvön játszottak, most viszont salakon.
A kiegyenlített első játszmában Balázs 1:1-nél vette el ellenfele adogatását, és mivel a sajátjait hozta, 6:4-re a magyar játékosé lett a szett. A másodikban folytatódott a nagy csata, néha könnyebben, máskor nehezebben, de egyik játékos sem adta el a szerváját, így jutottak el a felek 5:5-ig, amikor a mérkőzésvezető sötétedés miatt beszüntette a találkozót, ami hétfőn folytatódik.
"Nem bánom, hogy vége lett, nem lehetett már igazán jól látni a labdát - mondta a Duna World-nek Balázs. - Nem számítottam rá, hogy nekem kell a mindent eldöntő utolsó meccset játszani. A megnyert páros után bíztam benne, hogy Marci megnyeri az egyest, sajnos nem így alakult. Marci nagyon sok fontos csatát nyert már a Davis Kupában, most is mindent megpróbált, de Sztahovszkij fantasztikusan játszott."
A magyar ukrán párharc győztese egy mérkőzésre kerül a Világcsoporttól, a vesztes egy osztállyal lejjebb folytatja.
tenisz Davis Kupa
Frissítve: 2019.09.15. 21:00

Megdöntötték a félmaratoni világcsúcsot

2019.09.15. 16:23

Fotó: NIKOLAI LINARES / AFP
A kenyai Geoffrey Kamworor 58:01 perces idővel megdöntötte a félmaraton világcsúcsát a koppenhágai utcai futóversenyen.
A 26 éves hosszútávfutó honfitársa, Abraham Kiptum tavaly Valenciában felállított 58:18 perces idejét adta át a múltnak a kicsivel több mint 21 kilométeres távon. Kamworor az első öt kilométeren még a régi csúcsnál rosszabb idővel haladt, az utolsó 11 kilométert pedig egyedül teljesítette. Tizenöt kilométernél már gyorsabb volt, mint Kiptum, előnyéből pedig annak ellenére is meg tudott őrizni 17 másodpercet a befutóig, hogy nagy eső nehezítette a versenyt. Kamworor karrierje első félmaratoniját még 2014-ben éppen a dán fővárosban nyerte.

Gulácsi-parádék a Bayern ellen

2019.09.15. 14:54

Fotó: JOHN MACDOUGALL / AFP
A két kapus volt a legjobb az RB Leipzig és a Bayern München egymás elleni rangadóján a német labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában.
A lipcsei kapuban a magyar válogatott Gulácsi Péter, a címvédő vendégeknél Manuel Neuer mutatott be bravúros védéseket. Gulácsi a 93. percben kapufára tolta Niklas Süle fejesét, így maradt 1-1 az eredmény. Ezzel az RB Leipzig megőrizte első helyét a tabellán és története legjobb élvonalbeli - három győzelem, egy döntetlen - rajtjával büszkélkedhet. A lipcsei együttes csapatkapitánya egy másik magyar válogatott játékos, Willi Orbán volt.
"Az első félidőben rossz játékrendszerben játszottunk, pontosabban a fiúk nem úgy mozogtak, ahogy az általam megálmodott játékrendben kellett volna, de ez az én hibám, még túl rövid ideje dolgozunk együtt ahhoz, hogy minden gondolatom azonnal megértsék - mondta Julian Nagelsmann, a lipcseiek nyáron érkezett trénere a lefújás után. - A szünetben rendeztük a sorokat, a második félidőben mi játszottunk veszélyesebben, ellenfelünknek volt több veszélyes helyzete, de megdolgoztunk a döntetlenért."
"Az első félidőben három-négy góllal kellett volna vezetnünk, és akkor nincs miről beszélni - hangsúlyozta Niko Kovac, a müncheniek szakvezetője. - A folytatásban nagyon jól támadott le a Leipzig, ezzel sok gondot okozott nekünk, nagy kár az első szakaszban kihagyott hatalmas helyzetekért."
Botrányos jelenetek játszódtak le a Köln-Borussia Mönchengladbach (0-1) mérkőzés hajrájában: az egyik hazai néző hanggránátot dobott át a tömött vendégszektorba, tizenketten sérültek meg és szorultak kórházi ellátásra. Az elkövetőt a rendőrség a biztonsági kamerák felvételei alapján azonosította és őrizetbe vette.
Megszerezte első győzelmét a Mainz, miután hazai pályán 2-1-re nyert a Hertha BSC ellen, Szalai Ádám kezdőként lépett pályára a házigazdáknál, a 76. percben cserélték le. A berliniek egy döntetlennel és három vereséggel az utolsó, tizennyolcadik helyen állnak.

Bundesliga, 4. forduló

Düsseldorf-Wolfsburg 1-1 Dortmund-Leverkusen 4-0 Mainz-Hertha BSC 2-1 Augsburg-Frankfurt 2-1 Köln-Mönchengladbach 0-1 Union Berlin-Bremen 1-2 RB Leipzig-Bayern München 1-1    Hoffenheim-Freiburg 0-3 Paderborn-Schalke 1-5   Az élcsoport: 1. RB Leipzig 10 pont, 2. Borussia Dortmund 9, 3. Freiburg 9

Frissítve: 2019.09.15. 20:08