tenisz;Davis-kupa;

2019-09-15 20:02:46

A sötétedés vetett véget a sorsdöntő Davis Kupa-meccsnek, de nálunk az előny

Miután Fucsovics váratlanul kikapott ellenfelétől, még egy meglepetés várt a magyar tenisz válogatottra.

Szombaton a két egyes után 1-1-re álltak a felek, vasárnap előbb a Fucsovics Márton, Balázs Attila páros legyőzte 7:6, 3:6, 6:3-ra a Szerhij Sztahovszkij, Gyenisz Molcsanov kettőst, majd Fucsovics némileg váratlanul, három órás csatában 5:7, 6:3, 7:6 (7-3)-ra kikapott Sztahovszkijtól, így 2-2-re alakult az állás.

A továbbjutásról döntő ötödik meccsen Balázs ellenfele Ilja Marcsenko volt. A két játékos korábban egyszer találkozott egymással, a wimbledoni tenisztorna selejtezőjében idén Balázs három játszmás meccsen győzött, de akkor füvön játszottak, most viszont salakon.

A kiegyenlített első játszmában Balázs 1:1-nél vette el ellenfele adogatását, és mivel a sajátjait hozta, 6:4-re a magyar játékosé lett a szett. A másodikban folytatódott a nagy csata, néha könnyebben, máskor nehezebben, de egyik játékos sem adta el a szerváját, így jutottak el a felek 5:5-ig, amikor a mérkőzésvezető sötétedés miatt beszüntette a találkozót, ami hétfőn folytatódik.

"Nem bánom, hogy vége lett, nem lehetett már igazán jól látni a labdát - mondta a Duna World-nek Balázs. - Nem számítottam rá, hogy nekem kell a mindent eldöntő utolsó meccset játszani. A megnyert páros után bíztam benne, hogy Marci megnyeri az egyest, sajnos nem így alakult. Marci nagyon sok fontos csatát nyert már a Davis Kupában, most is mindent megpróbált, de Sztahovszkij fantasztikusan játszott."

A magyar ukrán párharc győztese egy mérkőzésre kerül a Világcsoporttól, a vesztes egy osztállyal lejjebb folytatja.