Fucsovics párosban kiesett Szentpéterváron

2019.09.18. 19:14

Fotó: GLYN KIRK / AFP
Egyesben továbbjutott, párosban ez már nem sikerült.
Stefano Travagliával az oldalán esett ki a magyar teniszező szerdán a párosok nyolcaddöntőjében az 1,2 millió dollár (362 millió forint) összdíjazású szentpétervári keménypályás férfi tenisztornán. Az egyesben kora délután az orosz Alekszej Vatutyint búcsúztató magyar játékos és olasz partnere a Frederik Nielsen, Tim Pütz dán-német duótól kapott ki két szettben, 1 óra 6 perc alatt. Páros, nyolcaddöntő, eredmény: Frederik Nielsen, Tim Pütz (dán, német)-Fucsovics Márton, Stefano Travaglia (magyar, olasz) 6:4, 6:4

Fucsovics továbbjutott a szentpétervári tenisztornán

2019.09.18. 15:51

Fotó: THOMAS KIENZLE / AFP
A hétvégén még Budapesten játszott a válogatottban.
Fucsovics Márton gyenge kezdés után magabiztos játékkal jutott be szerdán a nyolcaddöntőbe az 1,2 millió dollár (362 millió forint) összdíjazású szentpétervári keménypályás férfi tenisztornán - írja az MTI. A világranglistán 66. játékos az első fordulóban a hazai közönség előtt szereplő, selejtezőből főtáblára jutott Alekszej Vatutyinnal (197.) találkozott. Fucsovics a hétvégén még a Davis Kupában, salakon játszott az ukránok ellen 3-2-re megnyert osztályozón, így mindössze két napja volt "átállni" a gyorsabb borításra. Az előzmények után nem volt meglepetés, hogy Vatutyin kezdett jobban, és 23 perc elteltével, 5:1-nél már a szettelőnyért adogatott. Fucsovics azonban nem adta fel, egyre jobban játszott, riválisa pedig egyre többet hibázott, így a magyar teniszező - öt játszmalabdát hárítva - 5:5-nél utolérte ellenfelét. Fucsovics a folytatásban sem lassított, ismét brékelte Vatutyint, így 54 perc után nála volt az előny. A második felvonásra sem változott a mérkőzés képe: Fucsovics azonnal elvette riválisa adogatását, mielőtt Vatutyin sorozatban nyolc elbukott játék után hozta a szerváját. Az orosz ekkor már kevés ellenállást tudott kifejteni, és Fucsovics az 1 óra 26 perces meccs utolsó 12 játékából 11-et hozva győzött. A 27 éves magyar a nyolcaddöntőben a negyedik helyen kiemelt horvát Borna Coriccsal találkozik, de szerdán még párosban is pályára lép.

Neymar, Mbappé és Cavani sem léphet pályára, a Real Madridnál is sok a hiányzó

2019.09.18. 12:20

Fotó: MUSTAFA YALCIN / AFP / Anadolu Agency
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportköre kedden nyolc mérkőzéssel kezdetét vette, szerdán pedig talán még izgalmasabb párharcokkal folytatódik a küzdelem: két-két végső győzelemre is esélyes csapat feszül egymásnak.
Az A csoportban a Paris Saint-Germain – amelynél Lőw Zsolt pályaedzőként dolgozik – és a Real Madrid méri össze az erejét. Mindkét együttes kénytelen lesz valamelyest tartalékosan felállni, a párizsiaknál a komplett támadó trió hiányozni fog. Az eltiltott brazil Neymar mellett az egyaránt sérülésből lábadozó francia világbajnok Kylian Mbappéra és az uruguayi Edinson Cavanira sem számíthat Thomas Tuchel vezetőedző, míg a spanyoloknál Sergio Ramos és Nacho eltiltás miatt nem játszhat. Zinédine Zidane-nak rajtuk kívül Luka Modric, Marcelo, Marco Asensio, Brahim Díaz hiánya is gondot okozhat.
A franciáknál ugyanakkor több korábbi madridi kedvenc is pályára léphet, Keylor Navas 162 mérkőzésen védte a Real Madrid kapuját, ő volt az első számú hálóőr a sorozatban aratott három BL-győzelem alkalmával 2016 és 2018 között. Az argentin Ángel Di María 124 bajnokin 22 gólt szerzett a király gárdában, a 2014-es Atlético Madrid ellen 4-1-re megnyert Bajnokok Ligája-döntőben őt választották a mérkőzés legjobbjának.
A két csapat legutóbbi három összecsapását a Real Madrid nyerte: a 2017/18-as idény nyolcaddöntőjében a spanyol fővárosban 3-1-s, a franciában pedig 2-1-es spanyol siker született, míg a 2015/16-os szezon csoportküzdelmei során a Parc des Princes-ben nem született gól, a Santiago Bernabéuban pedig Nacho talált be egyedüliként.
Hasonlóan érdekesnek ígérkezik az Atlético Madrid és a Juventus madridi összecsapása a D csoportban. A spanyolok az előző szezont a torinóiak ellen fejezték be, miután a nyolcaddöntőben a hazai 2-0-s sikert követően Olaszországban Cristiano Ronaldo mesterhármasa miatt búcsúztak.
Diego Simeone csapata különösképpen saját közönsége előtt bombaerős: új stadionjában, a Wanda Metropolitanóban csak egy európai kupameccset veszített el 18 győzelem és három döntetlen mellett. Az olasz bajnok ezzel szemben a legutóbbi három idegenbeli meccsén kikapott a nemzetközi porondon.

A szerdai program

A csoport Club Brugge–Galatasaray 18.55 (tv: Spíler1) PSG–Real Madrid 21.00 (tv: Spíler2) B csoport Olimpiakosz–Tottenham 18.55 (tv: Spíler2) Bayern München–Crvena zvezda 21.00 (tv: Spíler1) C csoport Dinamo Zagreb–Atalanta 21.00 Sahtar Donyeck–Manchester City 21.00 D csoport Leverkusen–Lokomotiv Moszkva 21.00 Atlético Madrid–Juventus 21.00 (tv: M4 Sport)