Babos kikapott a második fordulóban Szöulban

2019.09.19. 09:14

Fotó: DOMINICK REUTER / AFP
Babos Tímea búcsúzott a nyolcaddöntőben a 250 ezer dollár (74,8 millió forint) összdíjazású szöuli keménypályás női tenisztornán.
A selejtezőből főtáblára jutott játékos csütörtökön a harmadik helyen kiemelt cseh Karolina Muchovával csapott össze, aki 45. a világranglistán.
Első találkozójukon a 92. helyen álló magyar 2:3-nál és 2:5-nél is elvesztette az adogatását, így 35 perc elteltével riválisa került szettelőnybe. A folytatásban az idén a US Open harmadik fordulójába jutott Muchova 4:3-nál brékelt, majd semmire kiszerválta a mérkőzést, amely 1 óra 11 percig tartott.

Eredmény, nyolcaddöntő:

Karolina Muchova (cseh, 3.)-Babos Tímea 6:2, 6:3

Kikapott a Real Madrid, az Atlético az utolsó percben egyenlített a Juventus ellen

2019.09.19. 07:14

Fotó: Andrea Diodato / AFP/NurPhoto
A Ferencvárost is búcsúztató Dinamo Zagreb pedig 4-0-ra kiütötte az Atalantát.
A Real Madrid 3-0-s vereséget szenvedett a Paris Saint-Germain otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek nyitófordulójában, szerdán. A franciáknál duplázott Ángel Di María, aki 124 bajnoki összecsapáson 22 gólt szerzett a királyi gárdában, és 2014-ben az Atlético Madrid ellen 4-1-re megnyert Bajnokok Ligája-döntőben pedig őt választották a mérkőzés legjobbjának. A másik szerdai rangadón az olasz bajnok Juventus a gól nélküli első félidőt követően a 65. percben már 2-0-ra vezetett, Diego Simeone együttese azonban egyenlített az utolsó percben.
A selejtezőben a Ferencvárost is búcsúztató Dinamo Zagreb 4-0-ra kiütötte az Atalantát, ezzel megszakította 11 mérkőzésből álló vereségsorozatát a BL-főtáblán. A horvátoknál Mislav Orsic mesterhármassal indította a csoportkört.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

A csoport: Paris Saint-Germain (francia) - Real Madrid (spanyol) 3-0 (2-0) gól: Di María (14., 33.), Meunier (91.) Korábban: Club Brugge (belga)-Galatasaray (török) 0-0 B csoport: Bayern München (német)-Crvena zvezda (szerb) 3-0 (1-0) gól: Coman (34.), Lewandowski (80.), Müller (91.) Korábban: Olimpiakosz (görög)-Tottenham Hotspur (angol) 2-2 (1-2) gól: Podence (44.), Valbuena (54., 11-esből), illetve Kane (26., 11-esből), Lucas (30.) C csoport: Dinamo Zagreb (horvát)-Atalanta (olasz) 4-0 (3-0) gól: Leovac (10.), Orsic (31., 42., 68.) Sahtar Donyeck (ukrán)-Manchester City (angol) 0-3 (0-2) gól: Mahrez (25.), Gündogan (38.), Gabriel Jesus (76.) D csoport: Bayer Leverkusen (német)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 1-2 (1-2) gól: Höwedes (25., öngól), illetve Krychowiak (16.), Barinov (37.) Atlético Madrid (spanyol)-Juventus (olasz) 2-2 (0-0) gól: Savic (70.), Herrera (90.), illetve Cuadrado (48.), Matuidi (65.)

Fucsovics párosban kiesett Szentpéterváron

2019.09.18. 19:14

Fotó: GLYN KIRK / AFP
Egyesben továbbjutott, párosban ez már nem sikerült.
Stefano Travagliával az oldalán esett ki a magyar teniszező szerdán a párosok nyolcaddöntőjében az 1,2 millió dollár (362 millió forint) összdíjazású szentpétervári keménypályás férfi tenisztornán. Az egyesben kora délután az orosz Alekszej Vatutyint búcsúztató magyar játékos és olasz partnere a Frederik Nielsen, Tim Pütz dán-német duótól kapott ki két szettben, 1 óra 6 perc alatt. Páros, nyolcaddöntő, eredmény: Frederik Nielsen, Tim Pütz (dán, német)-Fucsovics Márton, Stefano Travaglia (magyar, olasz) 6:4, 6:4