Két hét múlva térhet vissza Fucsovics

2019.09.29. 15:19

Fotó: Szalmás Péter / Népszava
Pekingben az orvosok megállapították, hogy a magyar játékosnak izomgyulladása és részleges izomsérülése van.
Fucsovics Márton két hét múlva térhet vissza izomsérüléséből, amely miatt visszalépett első fordulós selejtezőmérkőzésétől a pekingi keménypályás tenisztorna 3,5 millió dollár összdíjazású férfiversenyében. A világranglistán 66. magyar játékos az ATP rangsorában 109. ausztrál Bernard Tomiccsal csapott volna össze szombaton, de nem állt ki a meccsre, így riválisa játék nélkül jutott a második körbe. Vasárnap közösségi oldalán Fucsovics azt írta: a csengtui torna után még érezte a szentpétervári viadal sérülését, Pekingben pedig az orvosok az MRI vizsgálat után megállapították, hogy izomgyulladása és részleges izomsérülése van.
„Hazaérve megkezdem a sérült rész kezelését, és számításaim szerint Stockholmban már egészségesen térek vissza0148

– utalt az október 14-én rajtoló viadalra Fucsovics.

Döntetlent játszott a Szeged

2019.09.28. 20:50

A Szeged házigazdaként 24-24-es döntetlent játszott a német Flensburggal a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, szombaton.
A két csapat ötödik alkalommal találkozott egymással tétmérkőzésen, három német és egy magyar siker után ez volt az első döntetlen. Férfi BL, csoportkör, 3. forduló, A csoport: MOL-Pick Szeged - SG Flensburg-Handewitt (német) 24-24 (12-12) A hazaiak keretéből a horvát Alen Blazevic és a cseh Stanislav Kasparek, a vendégektől a svéd Hampus Wanne hiányzott sérülés miatt. A norvég Goran Johannessen góljainak köszönhetően remekül kezdett a német bajnok, de a szerb Bogdan Radivojevic találataival a 18. percben már a házigazdák vezettek. Mindkét együttes lendületesen játszott és látványos gólokat dobott, de mivel a Szeged elrontotta az első félidő végét, a szünetben döntetlen volt az állás. A második felvonás elején elléptek a csongrádiak, és többször is támadhattak a háromgólos különbségért, de nem jártak sikerrel. Johannessen és Johannes Golla vezérletével fordított a Flensburg, majd a rendkívül kiegyenlített meccs végén Bánhidi Bence a kapufát találta el, és a Flensburg sem volt eredményes az utolsó percben, így döntetlennel zártak a csapatok. A mezőny legeredményesebb játékosa Bogdan Radivojevic volt 11 góllal, Johannessen kilenc alkalommal talált be. A Telekom Veszprém vasárnap a francia Montpellier HB vendége lesz, a Szeged pedig október 13-án a dán Aalborg HB otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

A Honvéd Mezőkövesden szerezte meg második győzelmét

2019.09.28. 20:36
Illusztráció
Fotó: Shutterstock
A hetedik forduló előtt utolsó előtti Budapest Honvéd 2-1-re győzött a második helyen álló Mezőkövesd vendégeként szombaton a labdarúgó OTP Bank Ligában.
A fővárosi együttes a második sikerét aratta a szezonban és a tizedik helyre lépett fel, míg a mezőkövesdiek idénybeli második vereségük ellenére maradtak a második pozícióban. OTP Bank Liga, 7. forduló: Mezőkövesd Zsóry-Budapest Honvéd 1-2 (0-1)  Mezőkövesd, 2456 néző, v.: Bogár gólszerzők: Sajbán (79.), illetve Banó-Szabó (34.), Ben-Hatira (48.) sárga lap: Vajda (18.), Neszterov (55.), Katanec (78.), Vadnai (91.), illetve Lovric (69.), Ben-Hatira (91.), Tujvel (94.) Mezőkövesd:    Szappanos - Eperjesi, Neszterov, Katanec, Vadnai - Berecz, Bertus (Pekár 74.) - Vajda (Sajbán 60.), Cseri, Nagy D. (Molnár G. 51.) - Zivzivadze Honvéd:    Tujvel - Batik, Kamber, Lovric - Uzoma, Nagy G., Banó-Szabó (Kesztyűs 61.), Vadócz, Aliji - Ben-Hatira (Lanzafame 91.), Moutari (Cipf 81.) Az első fél órában többnyire mezőnyjáték folyt a pályán, a nézőknek kevés izgalomban volt részük, majd a félidő hajrájára kanyarodva a vendégek szereztek vezetést egy megpattanó lövéssel. A szünetig a Honvéd maradt lendületben, több helyzetet is kidolgozott, ám nem talált újra kapuba. Ami nem sikerült a félidő előtt, szinte rögtön összejött a budapesti együttesnek a fordulást követően, egy szép támadás végén ugyanis Ben-Hatira növelte kettőre csapata előnyét. A folytatásban magabiztosan futballoztak a vendégek, a Mezőkövesd meddő mezőnyfölényben volt ugyan, de nem jutott el helyzetekig. A hajrá mégis izgalmasan alakult, mivel a hazaiak közel negyedórával a vége előtt egy gólra felzárkóztak, újabb gólt azonban már nem tudtak szerezni, így sorozatban második hazai bajnokijukat veszítették el.

OTP Bank Liga, 7. forduló:

Mezőkövesd Zsóry FC-Budapest Honvéd 1-2 Kaposvári Rákóczi-Diósgyőri VTK 2-0 ZTE FC-Paksi FC 3-1 Debreceni VSC-Puskás Akadémia 1-2 MOL Fehérvár FC-Újpest FC 0-2 vasárnap játsszák: Ferencváros-Kisvárda Master Good 16.00

Frissítve: 2019.09.28. 22:00