tenisz;Babos Tímea;pekingi tenisztorna;

2019-10-02 10:08:01

Babosék továbbjutottak Pekingben

Babos Tímea Kristina Mladenoviccsal bejutott a legjobb nyolc közé a pekingi tenisztorna női párosversenyében.

A viadalokat szervező WTA honlapja szerint a magyar, francia páros mindössze három játékot engedett a Peng Suaj, Vang Ja-fan hazai kettősnek. Babosék hatszor is elnyerték az ellenfél adogatását.

Babos Tímea és Kristina Mladenovic erőnyerőként „jutott túl” a nyitó fordulón. A második kör legelején mindkét páros elveszítette adogatását, 2:2 után viszont már esélye sem volt a kínai ellenfélnek. Babosék az ötödik gémben 40-re, 4:2 után pedig 30-ra brékelt. A szett utolsó játékát 15-re nyerte a magyar-francia kettős - számol be a magyar teniszező honlapja.

A második szettben a második helyen kiemelt páros adogatóként esélyt sem adott a kínai játékosoknak, majd háromszor is brékelt. A találkozó 58 percig tartott.

A világbajnok páros a negyeddöntőben a japán Aojama Suko, Sibahara Ena duóval találkozik.

A végső sikerre is esélyesnek tartott párosok közül már a második fordulóban búcsúzott a héten még világelső, idei wimbledoni bajnok cseh Barbora Strýcová és a tajvani Hszie Szu-vej, valamint a US Open-győztes belga Elisa Mertens és a fehérorosz Arina Szabalenka.