Még nincs pánik Veszprémben

2019.10.03. 17:56
Andreas Nilsson a Kiel elleni mérkőzésen
Fotó: Bodnár Boglárka / MTI
Három vereség után is fel lehet állni, együtt kell harcolni és átlendülni a nehézségeken – mondta David Davis, a Telekom Veszprém vezetőedzője a Breszt elleni szombati SEHA Liga mérkőzés előtt tartott csütörtöki veszprémi sajtótájékoztatón.
A szakember szerint bár jól kezdte a kézilabdacsapat a szezont, az utolsó tíz napban minden radikálisan megfordult. A veszprémiek a Bajnokok Ligájában előbb hazai pályán kaptak ki 37-31-re a Kieltől majd idegenben 23-18-ra a Montpellier-től, a SEHA Ligában pedig a Rabotnik vendégeként szenvedtek szerdán 26-24 arányú vereséget.
A vezetőedző szerint a szezon elején Bresztben játszott és egy góllal megnyert SEHA Liga-mérkőzésen a kis különbség ellenére jó teljesítményt nyújtott a csapat. Később azonban, például a Tatabánya elleni tizenegy gólos győzelemnél nem volt elégedett azzal, ahogyan játszottak. A Rabotnik ellen elsősorban a harcosság hiányzott a csapatból – mondta.
David Davis nyugalomra és türelemre intett mindenkit, hiszen építeni kell a csapatot, a korábbi fontos emberek helyét újaknak kell átvenni, ami egy hosszú folyamat. Amikor nem mennek jól a dolgok, akkor pedig csapatként kell közösen átlendülni a holtponton – mondta. Hozzátette: sok idő van még a szezonból, és körülbelül öt-hat fordulónak el kell telnie ahhoz, hogy beálljon egy csapat rendszere.
Kiemelte: tavaly, amikor ideszerződött, sokkal nehezebb volt a helyzet Veszprémben. Most van egy háttere a csapatnak, van egy 5-1-es és egy 6-0-s védekezési formájuk, tudja a csapat, hogyan kell támadni, hogyan kell védekezni, mindenki teljes erőbedobással dolgozik. Három meccs után is fel lehet állni, csak alkalmazkodni, dolgozni és hinni kell – mondta a Telekom Veszprém vezetőedzője.

Szoboszlai: Életem meccse volt

2019.10.03. 17:08

Fotó: JOE KLAMAR / AFP
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában vereséget szenvedett a Szoboszlai Dominiket foglalkoztató Salzburg és a Gulácsi Péterrel, illetve Willi Orbánnal felálló RB Leipzig is.
A 18 éves, ötszörös magyar válogatott Szoboszlai ugyanakkor a címvédő Liverpool otthonában elszenvedett szerdai 4-3-as vereséget követően úgy fogalmazott, ez volt a legjobb futballmeccs, amelyen eddig pályára lépett.
„Jó gólokat szereztünk és megmutattuk, hogy megérdemelten vagyunk itt a sorozatban. Büszkék vagyunk, mert három nulláról felálltunk a Liverpool ellen az Anfiled Roadon, de alakulhattak volna jobban is a dolgok, és akkor ponttal távozhattunk volna” - fogalmazott az európai szövetség (UEFA) honlapjának Szoboszlai, aki az első fordulóban góllal mutatkozott be a BL-ben.
A másik magyar érdekeltségű összecsapáson a Leipzig két hatalmas védelmi hiba után kapott ki 2-0-ra a vendég Lyontól. Két forduló után az E csoportban a Salzburg jelenleg négy ponttal második, míg a G csoportban a lipcseiek három ponttal állnak. Szoboszlaiék október 23-án a Napolit, míg Gulácsiék az orosz Zenitet fogadják.

A 2. forduló legváratlanabb eredménye Londonban született, a Bayern München 7-2-re győzött a tavalyi döntős Tottenham vendégeként. Az angol sajtó szerint már inog a kispad Mauricio Pochettino alatt, ugyanis a Spurs a bajnokságban mindössze hatodik, a ligakupában a negyedosztályú Colchester búcsúztatta büntetőkkel, a BL-ben pedig az Olympiakosz elleni 2-2 után jött a Bayern elleni zakó. A Daily Mail ugyanakkor úgy tudja, a klubnak 36 millió eurót kellene fizetnie Pochettinónak, amennyiben felállítaná a kispadról.

A 2. forduló eredményei

A csoport Real Madrid–Club Brugge 2-2 Galatasaray–PSG 0-1 B csoport Crvena zvezda–Olympiakosz 3-1 Tottenham–Bayern München 2-7 C csoport Atalanta–Sahtar Donyeck 1-2 Manchester City–Dinamo Zagreb 2-0 D csoport Lokomotiv Moszkva–Atlético Madrid 0-2 Juventus–Leverkusen 3-0
E csoport Liverpool–Salzburg 4-3 Genk–Napoli 0-0
F csoport Barcelona–Inter 2-1 Slavia Praha–Dortmund 0-2
G csoport Leipzig–Lyon 0-2 Zenit–Benfica 3-1
H csoport Lille–Chelsea 1-2 Valencia–Ajax 0-3

Babosék kikaptak a pekingi tenisztorna negyeddöntőjében

2019.10.03. 13:29
Babos és Mladenovic egyik korábbi, az Australian Openen játszott mérkőzésük közben
Fotó: babostimea.hu / Luke Hemer / Tennis Australia
Babos Tímea oldalán Kristina Mladenoviccsal a negyeddöntőben búcsúzott a pekingi tenisztorna női párosversenyétől.
A viadalokat szervező WTA honlapja szerint a második helyen kiemelt magyar, francia páros csütörtökön meglepetésre két szettben kikapott a japán Aojama Suko, Sibahara Ena duótól.
A 74 percig tartó mérkőzés mindkét szettjében a japán kettős egy brékkel volt jobb - írja a magyar teniszező honlapja. A találkozó 74 percig tartott.

Eredmény: páros, negyeddöntő:

Aojama Suko, Sibahara Ena (japán)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) 6:3, 6:4