A 14 milliárdos fehérvári stadionban a szuperbaktérium után már egy sima eső is problémát okoz

2019.10.06. 10:27
Lehet, hogy az ülésekről le sem kellett volna venni a védőfóliát / Képünk illusztráció, a stadion építésekor készült
Fotó: PEKA ROLAND / MOL Fehérvár FC / Facebook
Vízesésként hömpölygött a víz a székek között a szombat esti MOL Fehérvár FC–DVSC NB I.-es meccsen.
Erősen beázik 14,4 milliárd forintból épített, alig egy éve átadott székesfehérvári focistatdion - legalábbis ez látszik azokon a videókon, amiket az Index tett közzé vasárnap, MOL Fehérvár FC–DVSC NB I.-es meccs másnapján.
A videókon az látszik, hogy a stadionon belül ömlik az esővíz, ami a lelátó legfelső karéján gyűlik össze, onnan pedig a fedett lelátón, a székek között zubog tovább, belső minivízesést, legalábbis csobogót képezve, és eláztatva mindent - írja az Index.
A lap hozzáteszi: az eső inkább csak a nézőket zavarta szombaton, a Fehérvár ugyanis 2-1-re verte a Debrecent. A stadiont a nyáron súlyos baktériumfertőzés miatt kellett lezárni.
Frissítve: 2019.10.06. 10:46

Az FTC kikapott Norvégiában

2019.10.05. 21:40
Korábbi felvétel.
Fotó: Facebook/FTC Kézilabda
A Ferencváros kilenc góllal veszített a norvég Vipers Kristiansand vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, szombaton.
A két csapat harmadszor találkozott egymással a BL-ben, s a rivális tudott elmozdulni az 1-1-es "döntetlenről". Eredmény,  női BL, csoportkör, 1. forduló, A csoport: Vipers Kristiansand (norvég) - FTC-Rail Cargo Hungaria 31-22 (16-11)            Magabiztosan kezdett a Ferencváros, amely 18 percen át hol egy, hol két góllal vezetett. Ekkor azonban megtorpant, 10-9-es hazai vezetésnél pedig zavar támadt a vendégek játékában, a támadások pontatlanná váltak, s a norvég együttes - egyre nagyobbá téve a különbséget - a szünetig 16-11-re elhúzott. Ehhez hozzájárult, hogy az FTC két büntetőt is elhibázott, egyedül a 21. születésnapját éppen szombaton ünneplő Háfra Noémi állta a sarat, aki hétszer is eredményes volt az első harminc percben. A második játékrészben hamar 18-12 lett "oda", s bár ötgólnyira még feljött az FTC, közelebb már nem tudott kerülni. Mi több, a norvégok a félidő derekán már kilenc góllal is vezettek (28-19), a vége pedig 31-22-es hazai siker lett. A Ferencváros legjobbja, Háfra tíz góllal zárt. A címvédő Győri Audi ETO KC vasárnap a svéd IK Sävehof csapatát fogadja, a Ferencváros pedig jövő vasárnap a francia Metz HB együttesét fogadja Érden.

Hosszú fölényesen nyert 400 vegyesen

2019.10.05. 19:35

Fotó: Tetsu Joko / AFP
Hosszú Katinka 400 méter vegyesen fölényes győzelmet aratott az úszók világkupa-sorozatának budapesti állomásán, a szombati versenynapon.
A háromszoros olimpiai bajnok a Duna Arénában 4:34.37 perces idővel nyert, s több mint hét másodperccel előzte meg a második Jakabos Zsuzsannát (4:41.73). A kilencszeres világbajnok Hosszú a nagymedencés eseményen 100 méter háton gyűjtött be még egy bronzot (1:00.69). Jakabos 200 méter gyorson is másodikként csapott célba (1:59.82). A második hazai győzelem a "legmagyarabb" számban, 200 méter pillangón született, ahol ugyan nem indult el a világbajnok és világcsúcstartó Milák Kristóf, valamint az olimpiai bronzérmes Kenderesi Tamás sem, távollétükben Biczó Bence nyert 1:58.67 perces idővel. A szombati program egyik magyar meglepetésével Szentes Bence rukkolt ki, aki 50 méter háton egyéni legjobbjától mindössze négy századdal elmaradva, 25.09 másodperccel második lett az összetett világkupa-versenyben vezető orosz Vlagyimir Morozov mögött. A férfiak 1500-as gyorsszámában Gyurta Gergely 15:11.04 perccel a harmadik legjobb időt úszta. A nap zárószámában a Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka összeállítású 4x100 méteres vegyes gyorsváltó győzött.