tenisz;Babos Tímea;Kristina Mladenovic;moszkvai tenisztorna;

2019-10-16 16:33:28

Babosék elődöntősek Moszkvában

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős győzött a párosok negyeddöntőjében a moszkvai keménypályás tenisztorna egymillió dollár (300 millió forint) összdíjazású női versenyében.

A vb-címvédő magyar-francia duó a viadal honlapja szerint a Nadja Kicsenok, Raluca Olaru ukrán-román kettőssel csapott össze szerdán, és 35 perc alatt hozta a nyitószettet. Az elején az ukrán-román páros két, míg a Babos-Mladenovic páros egy bréklabdát hárított. Ezután az 1. helyen kiemeltek 4:2-re elhúztak, 30-ra, majd 15-re nyerte el ellenfele adogatását. Közben 15-re el is veszítette saját játékát. Babos és francia társa 5:3 után 30-ra brékelt, ezzel lezárta a nyitó felvonást.

A második felvonás kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, Babosék 4:3 után 40-re brékeltek, de utána 30-ra elveszítették az adogatásukat. Kicsenok és Olaru a 12. gémben 30-40-ről, két mérkőzéslabdáról mentette meg saját szerváját. A rövidítésben az ukrán-román páros 3-0-ra is vezetett, majd 6-5-nél szettlabdához jutott. Ezt Babosék hárították, majd még két alkalommal nyert labdamenetet az ellenfél játszmalabdájánál. 8-8 után a magyar-francia kettős megnyerte adogatását, utána pedig fogadóként befejezte a negyeddöntőt – számolt be a magyar teniszező honlapja. A találkozó 1 óra 42 percig tartott.