Liu Shaolin Sándor ezüstérmet nyert a rövidpályás gyorskorcsolya vk-n

2019.11.04. 06:37

Fotó: VINCENT JANNINK / AFP
Ezzel Liu Shaoang és Jászapáti Petra szombati bronzérmét túlszárnyalva a legeredményesebb magyar versenyző lett.
Liu Shaolin Sándor ezüstérmet nyert 500 méteren a rövidpályás gyorskorcsolyázók világkupa-sorozatának első, amerikai állomása zárónapján. A váltóval olimpiai bajnok magyar versenyző ahogy a pénteki selejtezőben, úgy a negyeddöntőben is megnyerte futamát, míg az elődöntőből a világcsúcstartó kínai Vu Ta-csing mögött másodikként jutott a fináléba. A döntőben ázsiai riválisa mellől a kettes pozícióból rajtolhatott, és végig mögötte korcsolyázva másodikként is ért célba, így az ugyancsak a sprinttávon bronzérmes öccse, Liu Shaoang és Jászapáti Petra szombati bronzérmét túlszárnyalva a legeredményesebb magyar versenyző lett. Ugyanezen a távon kisdöntős és szintén olimpiai bajnok Burján Csaba hetedikként zárt, míg a selejtezőben búcsúzott Sziklási András 45. lett. A nőknél a legrövidebb távon a szombaton bronzérmes Jászapáti ezúttal a kisdöntőig jutott, ahol futamát megnyerte, így hatodik helyen végzett. A negyeddöntőben búcsúzott és egyéves kihagyás után visszatért Kónya Zsófia 15., a selejtezőben kiesett és Achilles-ínsérüléséből felépült Sziliczei-Német Rebeka 28. lett. A győzelmet a szombaton 1500 méteren diadalmaskodó kanadai Kim Boutin szerezte meg. A magyaroknak 1000 méteren kevesebb babér termett, ugyanis legjobbként az ausztrál születésű Lockett Deanna a kisdöntőben negyedik helyen végzett, így összesítésben kilencedik lett, míg Bácskai Sára Luca a pénteki selejtezőben búcsúzott. A győzelmet a szám holland olimpiai bajnoka, Suzanne Schulting szerezte meg. A férfiaknál Liu Shaoangot kizárták a negyeddöntőben, így 17. lett, míg a selejtezőben kiesett Varnyú Alex 22., az amerikai születésű Krueger Cole 26. helyen végzett. Az aranyérem a szombaton 500 méteren is győztes dél-koreai Hvang Tae Hon nyakába került. Az olimpiai, Európa-bajnok és vk-címvédő, egyúttal világcsúcstartó férfi magyar váltó Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba és Varnyú Alex összeállításban a kisdöntőt megnyerve ötödik helyen végzett, az aranyérem az oroszoké lett. A nők 3000 méteres stafétáját Kína nyerte, míg a negyeddöntős magyarok 11. helyen zártak. A vk jövő péntektől vasárnapig a kanadai Montrealban folytatódik.
Frissítve: 2019.11.04. 09:14

Hamilton megszerezte 6. világbajnoki címét

2019.11.03. 21:54

Fotó: Darron Cummings / MTI
Hiába nyerte meg az Amerikai Nagydíjat a Mercedes finn pilótája, a másodikként célba érkező csapattárs megszerezte hatodik világbajnoki címét.
Valtteri Bottas számára egyszerű volt a képlet, ha világbajnok akar lenni, akkor az idény utolsó három futamát meg kell nyernie - miközben a mercedeses csapattárs, Lewis Hamilton legfeljebb három pontot szerez. A finn pilóta számára jól is alakult a szombati időmérő, amit megnyert, míg a brit csupán ötödik lett Sebastian Vettel, Max Verstappen és Charles Leclerc mögött. Bottas jól kapta el a rajtot, s megőrizte első helyét, Verstappen és Hamilton pedig megelőzte a rosszul rajtoló Leclerc-t és Vettelt. A négyszeres világbajnok műszaki problémákra panaszkodott, a nyolcadik körben véget ért számára a futam, ugyanis az autója hátsó futóműve megadta magát. Az élmezőnyből Verstappen kezdte meg a kerékcserék sorát a 14. körben, a következőben Bottast is kihívták. Ekkor átmenetileg Hamilton vette át a vezetést, a brit pedig a futamgyőzelem reményében egy kerékcserés taktikára váltott. A brit a 24. körben állt ki új abroncsokért nem sokkal azt követően, hogy a finn megelőzte. A 35. körben aztán Verstappen újra megjárta a bokszutcát, Bottas pedig egy körrel később tette meg ugyanezt, így Hamilton másodszor is átvette a vezetést. A brit sokáig állta a sarat, de az 52. körben Bottas megelőzte, s a futamgyőzelmet is bezsebelte.
„Ez egy nagyon édes győzelem”

– kezdte meg értékelését a futamgyőztes Bottas.

"Nagyon jól éreztem magam az autóban, de ez most nem volt elég, hogy versenyben maradjak a világbajnoki címért. Nem lehetett tudni, hogy melyik stratégia lesz a jobb, de jó volt a végén a tempóm, úgyhogy ez jobban bevált. Hatalmas gratuláció neki, én most kudarcot vallottam a célkitűzéseimet tekintve, jövőre újra megpróbálom!" – fogadkozott a finn pilóta.
„Meg se tudok szólalni szinte, nagyon nehéz verseny volt”

– hangzottak Hamilton első szavai.

"Valtteri fantasztikus munkát végzett, gratulálok neki. Próbáltam menteni a menthetőt, az volt a cél, hogy az első két helyen jöjjünk meg, hittem, hogy egy kiállással meg lehet csinálni. Édesapám azt mondta, amikor hat-hét éves voltam, hogy sose add fel – ez a család mottója. Mindenképpen nyerni akartam, ez most sajnos a gumik miatt nem sikerült. Nagyon érzelmes ez a pillanat” – tette hozzá az immár hatszoros világbajnok. Hamilton hat vb-címével a Forma-1 történetének második legeredményesebb versenyzője. Tavalytól mostanáig holtversenyben állt az örökrangsor élén az argentin Juan-Mauel Fangióval. A csúcsot változatlanul a hétszeres világbajnok német Michael Schumacher tartja. „Nagyon jó verseny volt, de a Mercedesek gyorsabbak voltak. Lewis fantasztikus munkát végzett az évben, de remélem, jövőre mi is ott leszünk velük versenyben” – értékelt Verstappen, aki a dobogó harmadik helyére állhatott fel. Pontot szerzett még Leclerc, Albon, Ricciardo, Norris, Sainz, Hülkenberg és Pérez. A leggyorsabb körért járó bónuszpont Leclerc-é lett. A világbajnokság két hét múlva Brazíliában folytatódik.
Frissítve: 2019.11.03. 22:30

A Győr csoportelső, a Veszprém ráfázott

2019.11.03. 19:36
A szegedi Bánhidi Bence (k), valamint Matic Groselj (b) és Kristijan Horzen (j), a szlovén Celje játékosai a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 6. fordulójában
Fotó: Ujvári Sándor / MTI
A Telekom Veszprém 34-33-ra kikapott a lengyel Vive Kielce otthonában a férfi Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában.
A meccsen végig egálban voltak a felek, komolyabb előnyt semelyik csapat nem tudott kiépíteni, jellemző, hogy a hajrában percekig 31-30 volt az állás a lengyelek javára, és innen semelyik csapat nem tudott továbblépni. A veszprémi tréner, David Davis minimális különbséget látott: „A második félidőben harcoltunk, próbáltunk visszajönni a meccsbe, de végül Wolff védése Nenadic ellen döntő volt, ez lett a Kielce sikerének kulcsa.”
A Szeged a szlovén Celje csapatát fogadta, a meccs a papírforma szerint zajlott: a Tisza-parti alakulat hétgólos sikert aratott.
A nőknél bebiztosította csoportelsőségét a BL-címvédő Győr, ami azért a papírformánál is atombiztosabb fejlemény: a zöldek házigazdaként 31-26-ra verték a szlovén Ljubljanát, amivel a középdöntőbe jutottak. Megjegyzendő, sokáig nehéz szülésnek tűnt a meccs, mert a Győr mintha nem vette volna véresen komolyan a partit, ami azért valahol érthető. „Mindenki azt akarta, hogy gólrekordot döntsünk, ami nem sikerült. Az ilyen meccsekből tudunk tanulni, és ezt fogjuk kamatoztatni a jövőben” – kommentálta az ötgólos sikert Danyi Gábor vezetőedző.
A Ferencváros szűken, de azért egy góllal nyert a horvát Podravka Koprivnica otthonában, amivel nagy lépést tett a középdöntőbe jutás felé. A Podravka a negyvenedik percben vezetett utoljára, és a végén egyértelműen a szezon legjobb második félidejét elővezető Ferencváros írta a dramaturgiát. „Nagyot küzdöttünk egymásért, de hiába kellett sokáig az eredmény után futnunk, végig nyugodtak voltunk. Tűz volt bennünk végig, így kell folytatnunk” – összegezte a történteket a klub honlapján az ötgólos Klujber Katrin.

Kézilabda Bajnokok Ligája

Nők, csoportkör, 4. forduló
A csoport: Podravka Koprivnica (horvát)–FTC-Rail Cargo Hungaria 26-27.
D csoport: Győri Audi ETO–Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 31-26. Férfiak, csoportkör, 6. forduló
A csoport: MOL-Pick Szeged–Celje (szlovén) 31-24.
B csoport: Vive Kielce (lengyel)–Telekom Veszprém 34-33.

Frissítve: 2019.11.03. 20:52