Ferencváros;labdarúgás;CSZKA Moszkva;

2019-11-07 23:15:33

Aranyat érő egy pont a Groupamában

Gól nélküli döntetlenre végzett az FTC a CSZKA Moszkvával a labdarúgó Európa-liga csoportkörében, és a Ludogorec vereségének köszönhetően versenyben maradt a továbbjutásért.

Lebénult Budapest, ami évente két-három alkalommal előfordul, amikor az egyedi lebonyolítású labdarúgó NB I-ben (nem játszhat mindenki ugyanannyiszor hazai pályán és idegenben) az FTC az Újpesttel találkozik és 3-400 huligánt a fél város lezárásával fékeznek meg. Ezúttal Erdogan török diktátor miatt nem lehetett közlekedni, de az események azt mutatták, szükség volt a rendőri készültségre a Groupama Arénánál is, ahol az FTC az Európa-liga csoportkörében a CSZKA Moszkva ellen lépett pályára.

A hvg.hu információja szerint a moszkvai drukkerek áttörték a rohamrendőrök sorfalát, amelyet magyar drukkerek (vagy tüntetők) általában csak megközelíteni mernek. Nagyjából 150 moszkvai rajongó okozott felfordulást a stadion közelében, de sikerült megfékezni a rendbontókat. Személyi sérülésről nem érkezett hír, rosszabbul járt két Celtic-szurkoló, akiket a Lazio fanatikusai megkéseltek a két csapat mérkőzése előtt.

A Groupama Arénában magyar zászlóból kialakított élőkép fogadta a csapatokat, a telt ház arra utalt, hogy a közlekedési nehézségek ellenére mindenki eljutott a helyszínre, akinek volt jegye. Mindkét csapat számára csak a győzelem volt az elfogadható eredmény: a meccs előtt pont nélkül álló vendégek csak akkor reménykedhettek a továbbjutásban, ha csütörtök este győznek, de a négy pontos ferencvárosiak számára is csak siker jelentette a reális esélyt a továbbjutást érő első két hely megszerzésére.

Mindkét csapat igyekezett a másik tizenhatosa előtt is labdát szerezni, az első pillanattól nagy volt az iram, nem kímélték egymást az együttesek. A hetedik percben Zubkov a felezővonaltól ívelt a tizenhatosnál kiugró Tokmachoz, de utóbbi nem tudta átvenni a labdát. Egy perccel később Csalov tizenegy méterről csúsztatott kapura, a hetek óta kiváló formában védő Dibusz remek vetődéssel hárított. A tizenhetedik percben betalált a CSZKA a ferencvárosi kapuba, ám az eredmény maradt 0-0, mert a gól előtt ellökték Lovrencsicset. A folytatásban nagy iramú csata zajlott a pályán, helyzetek nélkül, a vendégek kapusának semmi védeni valója nem volt az első félidőben.

A második felvonás a moszkvai drukkerek pirotechnikai bemutatójával kezdődött, de a pályán is a vendégek voltak tüzesebbek, az 50. percben Csalov a kényszerítő után visszakapott labdát 10 méterről a bal kapufa mellé lőtte, ennél a helyzetnél Dibusznak nem volt esélye a védésre. Hét perccel később Fernandes beadásánál Dibusz elcsúszott és a különösen csavarodó labda kevéssel kerülte el a bal felső sarkot, a ferencvárosiaknak továbbra sem volt kaput eltaláló lövésük.

A 62. percben volt először dolga az orosz kapusnak, és óriási szerencsével bemutatta a mérkőzés eddigi legnagyobb védését: az ide-oda pattogó labdát 4 méterről Blazic lőtte kapura, ám az elakadt a földön fekvő Akinfejev lábában. Három perccel később Dibusz Vlasichoz ütötte a labdát, a vendégek játékosa középre passzolt, ám Sigurdsson 10 méterről a kapu fölé bombázott. Zubkov szabadrúgása után kipattant a labda Akinfejevről (73. perc), de Divejev testi épségét sem kímélve mentett. A 79. percben a ferencvárosi Civic a kapufát találta el, az utolsó tíz percben mindkét csapat megszerezhette volna a győztes gólt, ám maradt a döntetlen, ami megfelelt a mérkőzés összképének. Az oroszok Nababkin kiállítása miatt (lökdösődött Frimponggal a 91. percben, és megkapta második sárga lapját) tízen fejezték be a meccset.