Babos Tímea;Sencseni tenisztorna;

2019-11-08 08:31:05

Babos kikapott a negyeddöntőben Sencsenben

Búcsúzott a 100 ezer dollár (30 millió forint) összdíjazású sencseni keménypályás női tenisztorna negyeddöntőjében Babos Tímea, miután két szettben kikapott a hazai közönség előtt szereplő Csu Lintől.

Az ötödik helyen kiemelt, a világranglista 104. helyén álló játékos - aki vasárnap párosban megnyerte a WTA-világbajnokságot pénteken 6:2, 6:2 arányban kikapott a torna második kiemeltjétől, a kínai Csu Lintől (83.). A mérkőzés 1 óra 24 percig tartott.

Az első játszma elején Babos Tímea 2:0-ra vezetett. Ezután Csu nem veszített labdamenetet fogadóként, majd hozta az adogatását. A hazai játékos az ötödik gémben elnyerte ellenfele szerváját. További három adogatóelőny hárítását követően a negyedik brékesélyt használta ki. Ezután Csu összesen egy labdamenetet veszített a játszma végéig.

A második szett második játékában a kínai játékos megmentette a szerváját, majd brékelt. Babos egy 0-ra nyert fogadójátékkal válaszolt, de aztán újra Csu volt a pontosabb. A hazai játékos kétszer is brékelt, az utolsó gémet pedig 0-ra hozta.

A magyar teniszező, a honlapja szerint jövő héten a tajvani versenyen fejezi be a 2019-es szezont.