Ferencváros;labdarúgás;Espanyol;

2019-11-28 21:18:58

Nem bírta az FTC a végét

Az első tizenegyest kihagyta, a másodikat belőtte a magyar bajnok, ezért csupán 2-2-re végzett az Espanyol ellen a labdarúgó Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában.

Öt alapemberét – Marc Roca, Victor Sanchez, Matias Vargas, Lei Wu és Facundo Ferreyra – el sem hozta Budapestre az Espanyol, amely a labdarúgó Európa-liga csoportköréből már biztosította továbbjutását, a spanyol bajnokságban viszont a kiesést jelentő 19. helyen áll és vasárnap rangadót játszik az Osasunával.

Nem kellett sokáig várni az első ferencvárosi lehetőségre, Varga Roland 24 méterről lőtt a hatodik percben, Diego Lopez az alapvonalon túlra ütötte a labdát. Tizenhét perccel később ünnepelt a csapatát szünet nélkül és sportszerűen buzdító szurkolósereg: Isael végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, kapura csavart labdája a kapufáról Sigér elé pattant és a középpályás kapásból a hálóba továbbított (1-0). Két perccel később megúszott egy kiállítást az FTC, amikor Boli ököllel orrba vágta Calerót, a hazaiak légiósa csak sárga lapot kapott.

Az első kaput eltaláló lövéséből egyenlített az Espanyol a 30. percben: Pipa vitte le az alapvonalig a labdát, majd Lovrencsicset és Isaelt becsapva az ötös sarkáig is eljutott, lapos beadása után Melendo lőtt,a labda irányt változtatott a menteni akaró Frimpong lábán, így Dibusznak nem volt esélye a mentésre (1-1).

A második felvonást aktívabban kezdte az FTC, az 50. percben Isael szöglete után Sigér 5 méterről csúsztatta a kapu mellé a labdát. A folytatásban is elsősorban a spanyol térfélen küzdöttek egymással a játékosok, de az újabb hazai lehetőségre a 65. percig kellett várni, Isael 15 méterről a felső kapufára bombázta a labdát. A 72. percben vezetést szerezhettek volna a vendégek, de Campuzano 6 méterről leadott kapáslövését óriási bravúrral védte Dibusz, az ezt követő szögletnél Calero közeli próbálkozását hárította megint a magyar kapus. Négy perccel később Boli és Calero birkózott a tizenhatoson belül, a ferencvárosi játékos elesett, a játékvezető tizenegyest ítélt. Isael gyengén helyezett lövését Diego Lopez könnyedén hárította, a brazil légiós a hétvégén, a ZTE ellen is kihagyott egy büntetőt. A 90. percben Isaellel szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, a csereként beállt Skvarka nem hibázott (2-1). A 93. percben Civic megkapta második sárga lapját, a 96. percben pedig Darder közeli találatával egyenlített az Espanyol (2-2).