labdarúgás;

2019-12-10 17:13:14

Mario és a videóbíró - Két meccsen négy gólt bukott Mario Gomez

Különös rekordot állított fel Mario Gomez, a német másodosztályú VfB Stuttgart labdarúgója, aki miatt csapata két egymást követő bajnokiján négy gólt érvénytelenítettek videózás után. A 34 éves, hetvenegyszeres válogatott támadó a Sandhausen elleni bajnokin kétszer talált be a kapuba, mindkét gólját azért nem adta meg a játékvezető, mert videózás után az derült ki, hogy a csatár cipőjének orra pár centiméterrel előrébb volt, ezért Gomez lesen tartózkodott. A mérkőzést a Sandhausen nyerte meg 2-1-re.

Hétfőn a Nürnberget fogadta a Stuttgart 49 ezer néző (!) előtt és folytatódott Gomez "külön harca" a videóbíróval: a vendégek már a tizedik percben vezettek, negyed órával később a hazaiak szöglet után egyenlítettek a japán válogatott Vataru Endo révén, ám a videózás után az derült ki, hogy Gomez szabálytalanul akadályozta az egyik sandhauseni védőt a mentésben.

A 34. percben baloldali beadás után Gomez a védőjével csatázva a földre került, a labda a fejére pattant és onnan a hálóba. A felvételek elemzése során azt állapították meg, hogy a labda elrúgásának pillanatában a csatár előrébb helyezkedett védőjénél, ezért ez a gól is érvénytelen volt.

A 60. percben Gomez megszerezte csapata vezető találatát (2-1), miután Endo továbbcsúsztatott labdáját a hálóba továbbította. A videózás "természetesen" itt sem maradhatott el, mert Endo a fejpárbaj során összefejelt ellenfelével (akit le is kellett cserélni), de itt nem történt szabálytalanság, így érvényes volt Gomez gólja.

A mérkőzést végül 3-1-re nyerték a stuttgartiak. "A közelmúltban többször nem volt szerencsénk a videóbíróval, Mario képességeit dicséri, hogy túl tudott lépni a visszavont gólok felett érzett bosszúságán és góllal járult hozzá a számunkra nagyon fontos győzelem megszerzéséhez" - mondta Tim Walter, a stuttgartiak vezetőedzője a lefújás után.