Már hétfőn hivatalosak voltak új munkahelyükre, a Westminster-palotához közeli modern Portcullis House-be, ahol a frissen érkezettek néhány órás gyorstalpalón vettek részt, megismerkedve az országgyűlés munkájával, majd ízelítőt kapva a roskadozó régi épület labirintusszerű elrendezéséből is.
A média figyelmét elsősorban a 365 konzervatív képviselő közel harmadát kitevő 109 újonc köti le. Nyolcan közülük harminc éven alattiak. A konzervatív gárdának a korábbinál magasabb hányada, 59 százada járt állami iskolába, némiképp közelítve az országos arányhoz, 88 százalékhoz. A kormánypárt képviselői közül Boris Johnsonnal és az euroszkeptikusok egyik vezetőjével, Jacob Rees-Moggal az élen, tizenegyen jártak a legelitebb magániskolába, Etonba. Ez persze nem szégyen, az annál inkább, hogy két új tory parlamenti tag ellen folyik vizsgálat antiszemitizmus, illetve szélsőjobb nézetek gyanúja miatt. Sally-Ann Hart, Hastings and Rye képviselője 2017-ben megosztott egy videót, mely azt a benyomást keltette, hogy az Európai Unió Soros György ellenőrzése alatt áll. Ennek ellenére úgy tűnik, hogy sem őt, sem Lee Andersont nem fosztják meg eleve a frakció munkájában való részvételtől.
Az új parlament első munkanapját Boris Johnson arra használta ki, hogy személyesen üdvözölje frakciójának új képviselőit. A kormányfő láthatólag kitüntetett figyelemben részesíti a Munkáspárt észak- és közép-angliai bázisának a Konzervatív Párthoz átállt választókerületeit. Ahogy már szombati sedgefield-i beszédében is hangsúlyozta, az új kormány felelőssége egy jobb jövő megteremtése Északon és a Brexit megvalósításával visszafizetni az emberek bizalmát.
Miközben a Házban 80 fős többséggel rendelkező konzervatívok magabiztosan készülnek a hét fénypontjaira, a királynő csütörtöki programbeszédére, majd - a házelnök döntésétől függően - a második brüsszeli Brexit-megállapodás ratifikációs folyamatának pénteki megkezdésére, a választáson összeomlott Munkáspárt saját önmarcangolásával van elfoglalva. Jeremy Corbyn pártvezető egyelőre március végéig kíván a Labour élén maradni, miközben a párt sok csalódott tagja szeretné mind őt, mind helyettesét, John McDonnellt a vezetésen kívül látni. A korábban kormányzati tisztségeket is betöltött Caroline Flint, aki láthatólag még mindig sokkos állapotban van, amiért elvesztette képviselői helyét, úgy nyilatkozott, hogy a következő pártvezérnek nem szabad a "maradókhoz" tartoznia. Iain McNicol, a párt volt főtitkára szerint egy igazi Labour-nagyágyúnak, mint Harriet Harman, vagy Yvette Cooper, kellene azonnal átvennie az irányítást, hogy a vezetőválasztás idején is nyomást lehessen helyezni Boris Johnsonra.