tenisz;Bangkok;Balázs Attila;

2020-01-13 13:30:18

Balázs Attila nyolcaddöntős a bangkoki tenisztornán

Bejutott a nyolcaddöntőbe a thaiföldi Bangkokban zajló, 54 ezer dollár (16,2 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi challenger-tenisztornán Balázs Attila.

Az ATP honlapja szerint a világranglistán 128. magyar játékos második kiemeltként a nyitókörben erőnyerő volt, majd hétfőn, a 32 között 6:3, 7:5-re legyőzte a kazah Gyenyisz Jevszejevet (308.).

Az 1 óra 26 percig tartó mérkőzés első játszmájában a magyar teniszező magabiztosan nyerte az adogatógémjeit, 3:2 után pedig fogadóként is jobb volt ellenfelénél. 30-ra nyerte el Jevszejev szerváját, a második bréklabdát kihasználta. A kilencedik gémben 15-re hozta adogatását, így lezárult az első felvonás – olvasható a Budai Tenisz Centrum Facebook-oldalán.

A beszámoló szerint a második szett szorosabban alakult, de nem hozott fordulatot. A magyar játékos nagy csatában elnyerte a kazah ellenfél adogatását, majd 2:1 után elveszítette a sajátját. Ezt követően Jevszejev egy labdamenetet nyert szervája mögött, Balázs Attila egyet sem (3:3). 5:5-ig mindkét játékos hozta adogatását, majd a magyar brékelt. A következő gémben 15-40-ről egyenlített, majd újabb két labdamenetet megnyerve bejutott a harmadik fordulóba.

A 31 éves magyar versenyző következő ellenfele a 14. helyen kiemelt amerikai J.C. Aragone (274.) vagy a szlovén Alex Molcan (284.) lesz.