kézilabda;

2020-01-13 22:06:28

Győzelemmel felérő döntetlen az olimpiai és világbajnok ellen

Kiváló teljesítménnyel a magyar férfi kézilabda-válogatott 24-24-es döntetlent ért el Dánia ellen az osztrák, norvég, svéd közös rendezésű Európa-bajnokságon.

Fantasztikusan kezdett a magyar válogatott, amely nyitott védekezésével meglepte a dánokat. Az északiak kapkodtak, Mikler Roland bravúrjai pedig még inkább elbizonytalanították őket. A fiatal magyar játékosok felszabadultan, bátran játszottak a dán klasszisok ellen, jellemző az első felvonásra, hogy végig a magyaroknál volt az előny - egy-egyszer egyenlíteni tudott az ellenfél -, a 22. percben már 10-6-ra is vezetett Gulyás István szövetségi kapitány csapata. A négy gólos előnyből kettőt sikerült a játékrész végéig megőrizni (13-11).

A második játékrészben öt perc elteltével 16-13-as vezetésnél időt kértek a dánok, akik nem tudtak mit kezdeni a fantasztikusan védekező és türelmesen támadó, a az akciókat ziccerig kijátszó magyar csapattal. Az északiak átálltak a 7-6 elleni támadásra. Mikler a 37. percben már a nyolcadik védését mutatta be, 38 százalékos mutatója káprázatos volt!

A 44. percben egyenlítettek a dánok (18-18), akik nem a létszámfölényes támadásaikkal, hanem az elrontott magyar támadások utáni lerohanásokból elért találatokkal zárkóztak fel. Hornyák Pétert küldték ki a játékvezetők tizennégy perccel a vége előtt, mert megütötte ellenfelét 20-18-as magyar vezetésnél. Az emberhátrányos időszakot eggyel elveszítette a csapat, majd 21-20-nál a dánok kerültek hátrányba, mert Bóka Bendegúzzal szabálytalankodtak gólhelyzetben.

Tíz perc volt hátra, 22-21-re vezettek a magyarok, az olimpiai bajnok ellenfél még egyszer sem volt előnyben a meccsen! Öt perc volt hátra, amikor Bartók Donát kiállítása miatt hátrányba került a magyar együttes, a hazaiak pedig egyenlítettek (23-23) és három és fél perccel a befejezés előtt először vezettek a dánok (23-24). Szita Zoltán remek lövéssel egyenlített (24-24), 53 másodperccel a vége előtt időt kértek a dánok, de nem tudtak gólt szerezni.

Nyolc másodperce maradt a magyar csapatnak a győzelem megszerzésére, egy időn túli szabaddobásra még futotta, de Szita lövése elakadt a falban. A magyar csapat fantasztikus bravúrt ért el a sokkal esélyesebb Dánia ellen és versenyben maradt a továbbjutásért!