vízilabda;Európa-bajnokság;férfi vízilabda-válogatott;

2020-01-22 20:45:36

Elődöntős Märcz együttese

Nyolcvan százalékos teljesítménnyel 14-10-re nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott Oroszország ellen a budapesti Európa-bajnokság negyeddöntőjében.

Az első két negyeddöntő nagy meglepetéssel ért véget, hiszen csoportelsők búcsúztak: a világbajnok olaszokat Montenegró ejtette ki, a legutóbbi négy Eb-t megnyerő szerbek pedig a spanyolokkal szemben buktak el, utóbbi meccsen ötméteresek döntöttek. A magyarok szintén csoportelsőként jutottak be a negyeddöntőbe és papíron esélyesebbnek számítottak az oroszoknál. Märcz Tamás szövetségi kapitány a találkozó előtt arról beszélt az M4 Sporton, hogy fontos lenne hamar nagyobb előnyt szerezni, mert ezzel meg lehet törni az ellenfél ellenállását. A szakember kulcskérdésnek nevezte, mennyire sikerül blokkolni az orosz átlövéseket.

Az első két negyedben nem teljesült a kapitányi óhaj, és mivel az ellenfél agresszív, szervezett védekezése miatt a hazaiak többször lövéshez sem jutottak a támadási idő alatt, félidőben szoros volt az eredmény, 6-5-re vezettek a magyarok.

A harmadik felvonást kezdte úgy a csapat, ahogy a magyar kapitány a találkozó elejét elképzelte, másfél perc alatt két góllal (8-5). Elhúzni továbbra sem sikerült, 10-8-ról kezdődött a befejező nyolc perc, amit két gyors góllal indítottak a vendéglátók, amivel sikerült megtörni az orosz ellenállást, Varga Dénes előnyből szerzett gólja öt perccel a vége előtt eldöntötte a meccset (13-8). A vége 14-10 lett, a magyarok ellenfele pénteken az elődöntőben Montenegró lesz.