Australian Open;Babos Tímea;Kristina Mladenovic;Stollár Fanny;

2020-01-24 09:21:36

Babosék továbbjutottak, Stollárék kiestek az Australian Openen

A magyar-francia páros két játszmában legyőzte a Dalila Jakupovic, Raluca Olaru alkotta párost, a másik magyar, Stollár Fanny Dajana Jasztremszkával pedig kikapott a Kveta Peschke, Demi Schuurs kettőstől a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulójában pénteken

A Dalila Jakupovic, Raluca Olaru alkotta szlovén-román kettős alaposan meglepte a 45 perces első játszma elején a Babos Tímea, Kristina Mladenovic párost, ugyanis mindkettőjük adogatását 15-re vették el, igaz, közben a sajátjukat elveszítette. Ezután Jakupović és Olaru 5:3-ig megőrizte előnyét, ekkor jött a fordulat, amely döntőnek bizonyult. Babosék 15-re hozták az adogatásukat, majd brékeltek. A 2. helyen kiemelt kettős nem állt meg, a saját, majd az ellenfél szerváját is elnyerte.

A második szett elején a szlovén-román páros három bréklabdáról egyenlített, majd Babosék 2:1 után elvették az ellenfél adogatását. A következő gém kulcsfontosságúnak bizonyult, a szlovén-román páros 40-0-ra is vezetett fogadóként, de az ellenfél fordított. 4:1 után mindkét kettős megnyerte a szerváját, az utolsó gémet Babosék 0-30-ról fordították meg. A mérkőzés 1 óra 33 percig tartott – számolt be a magyar teniszező honlapja.

A magyar-francia kettős ellenfele a 2. fordulóban Ashleigh Barty és Julia Görges lesz.  Az egyesben világelső ausztrál játékos 17. helyen áll párosban a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 5. volt. A német Julia Görges 129. párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 12. volt.