Kiskorú veszélyeztetése miatt folyik büntetőeljárás az ellen a dusnoki házaspár ellen, akiktől január 22-én vette el négy hónapos gyereküket a gyámhivatal - írja a Magyar Nemzet. Úgy tudják, az Alkotmányvédelmi Hivatal extrém szervezetekkel foglalkozó részlegén vizsgálják azt a Mintaként Alkalmazott Mozgalom (MAG) nevű csoportot, amihez a szülők tartoznak.
Az előzményekről a Kalohírek régiós portál azt írja, úgy tudják, a Dusnokon élő fiatal pár egy szekta-szerű szervezet tagja, több más környékbeli családhoz hasonlóan. A bajai gyámügy rendelte el a kiskorú nevelésbe vételét, azzal az indokkal, hogy tavaly szeptember 20. – azaz kéthetes kora – óta sem hollétéről, sem egészségi állapotáról nincs semmiféle információ. Amikor tavaly novemberben próbáltak érvényt szerezni az akkor született határozatnak, a kormányhivatal embereit egy 10-15 fős társaság elkergette. Idén már a Terror Elhárítási Központ (TEK) segítségével mentek vissza. A Kalohírek szerint Dusnokon másnap nagyjából negyvenen tüntettek a történtek miatt. A kvázi sajtótájékoztatóvá lényegült demonstráción megszólalt egy hölgy is, aki nagy paksaméta dokumentumot lobogtatott, és azt állította, hogy az iratokkal számos eljárási szabálytalanságot, jogszerűtlenséget, sőt, kifejezett bűncselekményeket köztük okirat-hamisítást is bizonyítani tud. A hatósági fellépés másnapján Géczy Gábor, a szektának tartott MAG vezetője a világhálón mozgósította híveit „Keressük Bolvári Bátor Nyilast!” címmel - veszi vissza a szót a Magyar Nemzet, miután röviden ugyancsak a régiós portált idézték. Géczy állította, hogy a rendőröknek nem igazolták magukat, illetve, hogy a gyerek anyukáját leteperték és előállították, majd a hatóságok, a rendőrök és a gyámügyesek számonkérésére buzdította a MAG-osokat. Hétvégén azonban már, némileg visszakozva az állam szervezeteivel szembeni ellenállásra való felhívástól, Géczy kompromisszumra szólította fel a szülőket és a hatóságokat.
A lap szerint a csoport vezetőjének enyhülése összefügghet az Alkotmányvédelmi Hivatal figyelmének felkeltésével. Úgy vélik, azért vizsgálódnak a csoport örül, mert a MAG kétségbe vonja a magyar állam fennhatóságát az állampolgárai felett, és tagjai nem hajlandóak a legelemibb együttműködésre sem az állami szervekkel. Ezt a dusnoki gyerek ügyével támasztják alá: értesüléseik szerint a babát még csak nem is anyakönyvezték, egyáltalán nincs semmilyen hivatalos irata, így tulajdonképpen jogilag nem is létezik.