Australian Open;Babos Tímea;Kristina Mladenovic;

2020-01-29 08:46:40

Babosék döntőt játszhatnak az Australian Openen

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic sorozatban harmadszor jutott döntőbe női párosban az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A második helyen kiemelt, világbajnoki címvédő duó szerdán 1 óra 26 perces mérkőzésen győzte le a hetedikként rangsorolt Csan Hao-Csing, Csan Latisa tajvani kettőst.

A 45 perces első játszmában 5:4-ig mindig a tajvaniak vezettek, majd Babosék fogadóként brékeltek, majd a francia játékos adogatásával megnyerték az első szettet. A második már simábban alakult, a magyar, francia páros határozottan, bátran és pontosan játszott, 3:1 után el is döntötte a mérkőzés sorsát. Egy, negyedóráig tartó gémben összesen hétszer jutott bréklabdához a 2. helyen kiemelt páros és az utolsó eséllyel élni tudott, 5:2 után pedig már csak egy labdamenetet veszített – írta a magyar játékos honlapja.

A fináléban a tajvani Hszie Szu-vej (3.) és cseh Barbora Strycová (1.), első helyen kiemelt páros lesz az ellenfél. Tavaly a wimbledoni elődöntőben ők nyertek, a sencseni torna fináléjában pedig Babosék győztek.

Babos Tímea és Kristina Mladenovic két éve megnyertek az évnyitó Grand Slam-tornát, tavaly pedig alulmaradtak a döntőben.