A több mint 300 milliós Frankofónia – azaz négy földrész francia nyelvű országai – legjobb filmjeit felvonultató rendezvény nyitóeseménye a tavalyi Velencei Filmfesztivál nyitófilmje, a Hirokazu Koreeda rendezte, Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke és Ludivine Sagnier főszereplésével készült japán-francia alkotás Az igazság címmel.
A Barátnők című kenyai-francia-dél-afrikai dráma egy a Nairobiban zajló választási kampány idején két lány között szövődő szerelemről, és arról szól, hogy hogyan működik leszbikus kapcsolat ott, ahol a homoszexualitást még mindig büntetik? Az ifjú Ahmed című belga-francia filmdráma egy identitásválsággal küzdő, egy fundamentalista imám bűvkörébe került kamaszról, az Önérzetes múzsák: Delphine és Carole a női egyenjogúságról, A ruha szabaddá tesz francia-algériai-belga-katari dráma egy Algériában tartott merész divatbemutatóról és a szabadságvágyról szól.
Az 1950-es bresti tüntetésről Egy ember meghalt címmel készült majdnem dokumentumfilm animációs eszközökkel, animáció a Marona csodálatos kalandjai román-francia-belga alkotás is, amely egy kiskutya életét és a naiv festészettől a kubizmusig tartó művészettörténetet kapcsolja össze, valamint az A torony norvég-francia-svéd film is, amelyből talán kiderül, hogy hazatérhet-e valaha a 11-es éves kislány a libanoni menekülttáborból Palesztinába.
A sok komoly társadalmi problémát feldolgozó alkotás mellett lesznek ízig-vérig vígjátékok, thriller és családi film is; és vetítik Jacques Rivette 1966-os, Diderot művéből készült klasszikusát Anna Karina főszereplésével, amelyet 2018-ban restauráltak és az 1967-es A nap szépe című Velencei Arany Oroszlán-díjas filmet Catherine Deneuve-vel a főszerepben.
Akinek pedig a filmek nem bizonyulnak elégnek, azt a Trafóban táncprodukció, Liszt Ferenc Emlékmúzeumban zongorakoncert, a Műcsarnokban kiállítás és az Opus Jazz Clubban jazzfesztivál várja.