Gyárfás Tamás;

2020-02-20 19:00:34

A bíró és az ügyész is kifaggatta Gyárfást, áprilisban folytatódhat a büntetőper

Órákon át olvasták a Népszavában akkoriban megjelenteket a tárgyaláson, de Zemplényi György egykori úszószövetségi vezető neve is előkerült.

Bírói, ügyészi kérdésekkel folytatódott Gyárfás Tamás médiavállalkozó, sportvezető, a Fenyő-gyilkosság elsőrendű vádlottjának büntetőpere csütörtökön a Fővárosi Törvényszéken. Gyárfást az ügyészség a Fenyő-gyilkosság ügyében előre kitervelten elkövetett emberöléssel vádolja mint felbujtót. A büntetőperben a múlt keddi, első óta a csütörtöki a negyedik tárgyalás, ebből két és fél napon át Gyárfás adhatta elő mindazt, amit az üggyel kapcsolatban fontosnak tartott. Tagadta bűnösségét. A tárgyalás kedd délutáni és csütörtöki szakaszában az elsőrendű vádlott már a bírói és ügyészi kérdésekre válaszolt.

Szóba került a többi közt, hogy ügyvédje tanácsára nem vállalta a poligráfos vizsgálatot, illetve az is, hogy amikor megzsarolták, azért nem fordult a hatóságokhoz, mert félt, olyan helyzetben volt, amit kívülálló nem érthet. Arra a kérdésre, érzett-e haragot Fenyő János iránt, Gyárfás Tamás úgy reagált: küzdeni szokott az igazáért. A csütörtöki tárgyaláson órákon keresztül ismertették a vádbeli időszakban Fenyő János tulajdonában lévő Népszava azon cikkeit, amelyek Gyárfással foglalkoztak. Egyes cikkek kapcsán az elsőrendű vádlott azt mondta, hogy tárgyszerű, de kedvezőtlen beállításban szól róla, más cikkekről viszont azt állította, hogy butaságokat írtak. A tárgyaláson szóba került Zemplényi György egykori úszószövetségi vezető, aki 40 milliós adósságot hagyott maga után a szövetségnél, és az 1990-es évek végén nem jogerősen 4 év fogházra ítélték összességében több száz milliós csalás és sikkasztás miatt, ám az eljárás közben meghalt. Hogy Zemplényi miért került szóba, arról az MTI beszámolója hallgat.

A büntetőper várhatóan áprilisban folytatódik, Gyárfás meghallgatásával. Több mint félszáz tanú, szakértők és több órányi hangfelvétel meghallgatására, illetve jelentős mennyiségű irat ismertetésére lesz még szükség a bizonyítás során.