kézilabda BL;

2020-02-21 19:59:55

Több volt ebben a meccsben: nem jutottak tovább a Ferencváros női kézisei

Nagy csatában 27-24-re kikapott az FTC női kézilabdacsapata a CSM Bucuresti otthonában a Bajnokok Ligája középdöntőjében és nem jutott tovább a negyeddöntőbe.

Január 25-én, a Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában az FTC-Rail Cargo női kézilabdacsapata 33-23-as kiütéses győzelmet aratott pénteki ellenfele, a CSM Bucuresti ellen Érden. A fölényes siker nagyon kellemes meglepetés volt, az kevésbé, hogy a siker óta a zöld-fehér együttes árnyéka korábbi önmagának. Ennek logikus következménye volt kedden az NB I-ben a 26-24-es hazai vereség az EHF Kupa-győztes Siófoktól.

A románoknál is voltak kavarodások, a múlt héten tért vissza az együtteshez Per Johansson, a svéd szakember másodedzőként segíti Adrian Vasile munkáját. A páros 2018-ban fordított felállásban már dolgozott együtt a román fővárosban. Az pedig kifejezetten jót tett a bukaresti csapat körüli hangulatnak, hogy kedden bejelentették: az együttes sztárja, a térdsérüléséből felépült 31 éves Cristina Neagu újabb két évvel meghosszabbította szerződését.

A játékoskeretek közötti különbség, illetve a CSM jobb formája alapján a hazai együttes számított a találkozó esélyesének. A ferencvárosiak számára nagyon fontos volt, hogy ameddig lehet, tartsák a szoros eredményt. Ez remekül sikerült, kilenc perc elteltével egyszer a vezetést is megszerezte a magyar együttes (4-5), negyed óra elteltével megint vezetett az FTC (6-7), igaz, mindkét alkalommal csak másodpercekig lehetett örülni a vezetésnek. A szoros eredményt viszont sikerült tartani, nem volt két gól sem a különbség a csapatok között. A 17. percben időt kért a hazai tréner, mert megint a magyaroknál volt az előny (7-8).

Továbbra is kiélezett volt a küzdelem, a 24. percben először vezetett két góllal a CSM, de aggodalomra nem volt ok, két perccel később egyenlített a nagyon fegyelmezetten és szervezetten játszó FTC (12-12). A játékrész hajrája sajnos kicsúszott a magyarok kezéből és az első félidő végén két perc alatt három gólt kaptak, így 16-13-ra vezettek a bukarestiek 30 perc után.

A második felvonást is jobban kezdték a vendéglátók, a 32. percben 18-14-re vezettek Neaguék. Emberelőnybe került az FTC, két perc alatt egy góllal csökkent a különbség, de egyenlő létszámban megint négy volt a differencia a csapatok között (19-15).  A 36. percben Háfra Noémi kapott egy pofont, az elmaradt szabaddobást és kiállítást nehezményező Elek Gábort sárga lappal figyelmeztették az ukrán játékvezetők.

A történtek a hazaiakat zavarták meg, a 40. percben 20-18-ra felzárkózott az FTC. Még kisebb lehetett volna a különbség, emberelőnybe került a magyar együttes, Klujber Katrin hétméteresét azonban kivédte Jelena Grubiric. Négyszer volt lehetőség egy gólra csökkenteni a különbséget, de egyszer sem sikerült élni vele, tíz perccel a befejezés előtt Szucsánszki Zita csípett el egy átadást, és remek gólt szerzett, de ezzel is csak két gólra jött fel az FTC (20-18.)

Az 53. percben Klujber távoli bombájával sikerült végre egy gólra felzárkózni (23-22), ezután viszont megint magyar hullámvölgy következett, az utolsó öt perc magyar emberelőnnyel, de három gólos hazai vezetéssel kezdődött el (25-22). A létszámfölényt remekül kihasználták a zöld-fehérek, felzárkóztak 25-24-re. Másfél perccel a vége előtt sajnos eldőlt a mérkőzés, amikor 26-24-nél a védők elcsípték Háfra átadását.

A vége 27-24 lett a bukarestiek javára, nagy esélyt szalasztott el az FTC, amely veresége következtében nem jut tovább a középdöntőből.