labdarúgás;Lionel Messi;La Liga;

2020-02-23 16:50:20

La Liga – Messi mesternégyesével nyert a Barcelona

A Real Madrid váratlan 1-0-ás vereséget szenvedett a Levante vendégeként.

Klasszikus mesternégyessel vette ki részét az FC Barcelona 5-0-ás győzelméből az Eibar ellen Lionel Messi a spanyol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában. A katalánok örömét fokozta, hogy a Real Madrid váratlan 1-0-ás vereséget szenvedett a Levante vendégeként. Ennek következtében a Barcelona visszaszerezte az első helyet a tabellán és két pont előnnyel vezet az ősi rivális előtt.

A német bajnokságban az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban 5-0-ra kiütötte idegenben a Schalke 04 csapatát és egy pont hátránnyal tapad a listavezető Bayern Münchenre. A bajorok az utolsó pillanatokban szerzett Lewandowski-góllal nyertek 3-2-re a sereghajtó Paderborn ellen. Folytatja elképesztő sorozatát Erling Haaland: a 19 éves norvég szupersztár a téli szünetben szerződött Dortmundba és azóta minden meccsen gólt szerez, amelyen pályára lép. A Werder Bremen ellen idegenben 2-0-ra megnyert találkozón a kezdőcsapatban lépett pályára és a 66. percben az ő nevéhez fűződött a Borussia második találata.

A videóbíró volt a főszereplő az angol pontvadászat 27. fordulójában a Chelsea-Tottenham (2-1) mérkőzésen: az 52. percben Giovani Lo Celso a Tottenham játékosa szándékosan megtaposta César Azpilicueta lábát. A játékvezető fülére a videóbíró azt mondta, nem történt lapot érő szabálytalanság, pedig a belépőért piros járt volna. A második helyezett Manchester City 1-0-ra győzött a Leicester vendégeként.

Olaszországban négy bajnokit elhalasztottak a koronavírus miatt, amely az ország északi részében jelent meg. Elmaradt az Internazionale-Sampdoria, az Atalanta-Sassuolo, a Verona-Caglirai és a Torino-Parma találkozó a 25. fordulóban. A Lazio 3-2-re nyert a Genoa vendégeként és megszakítás nélkül huszadik bajnokiján maradt veretlen. A római csapat hátránya egy pont a listavezető Juventus mögött, amely 2-1-re győzött a SPAL otthonában.