„Nagy lehetőséget szalasztottunk el” – A Napolinál úgy érzik, legyőzhették volna a Barcelonát

2020.02.26. 18:09

Fotó: Matteo Ciambelli / AFP
A Bayern München viszont eldöntötte a Chelsea elleni párharcot.
A mérkőzés nagyobb részében fölényben játszott és több helyzetet dolgozott ki ellenfelénél, a végén mégis csupán 1-1-re végzett a Napoli hazai pályán a Barcelona ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán. A házigazdák a 30. percben a belga válogatott Dries Mertens jól eltalált lövésével szerezték meg a vezetést, amire a katalánok Anoine Griezmann találatával válaszoltak az 57. percben. Az olaszok különösen a második félidőben voltak fölényben, egész pályás letámadásukkal megzavarták ellenfelüket, többször szereztek labdát a Barcelona tizenhatosnál, de újabb gólt nem tudtak lőni, mert Andre ter Stegen több alkalommal is bravúrral hárított. A katalánok Arturo Vidal kiállítása miatt tíz emberrel fejezték be az összecsapást, a chilei futballista a 88. percben szabálytalan becsúszásért kapta meg második sárga lapját. Ezzel a döntetlennel, idegenben szerzett góljának köszönhetően a Barcelona várja kedvezőbb helyzetben a visszavágót.
„Csalódott vagyok, okosabban kellett volna játszanunk ellenfelünk kapuja előtt – mondta Gennaro Gattuso, a Napoli vezetőedzője a mérkőzés után. – Jó taktikát dolgoztunk ki a mérkőzésre, de szenvedtünk a végrehajtásával. Több volt ebben a meccsben, nagy lehetőséget szalasztottunk el.”
„Összességében jó nekünk ez az eredmény – jelentette ki Quique Setién, a Barcelona szakvezetője. – Kontrolláltuk a mérkőzést, támadásban azonban nem voltunk elég veszélyesek. A Napoli nagyon jól játszott, mi viszont nem hagytuk, hogy lekontrázzon vagy átfusson rajtunk. Jó eredményt értünk el, bizakodva várhatjuk a visszavágót.”
A másik találkozón a Bayern München eldöntötte a továbbjutást, kiegyenlített első félidő után a második felvonásban a bajorok három gólt szereztek, Serge Gnabry az 54. és 57., Robert Lewandowski a 76. percben vette be a Chelsea kapuját. A vendéglátók tíz emberrel zárták a meccset, Marcos Alonso a 83. percben kapott piros lapot, mert megütötte Lewandowskit.
A bajorok legutóbbi tizenhárom idegenbeli BL-mérkőzésükön nem szenvedtek vereséget (tíz győzelem, három vereség a mérlegük), Gnabry ebben a szezonban már hat gólnál tart, érdekesség, hogy mindegyiket Londonban szerezte. A Chelsea története legsúlyosabb hazai vereségét szenvedte el az európai kupaporondon.
„A Bayern jól játszott, mi pedig nem nyújtottuk azt, amire képesek vagyunk – értékelt Frank Lampard, a Chelsea trénere. – Az eredmény reális, ennyi volt a különbség a két csapat között, sok fiatal játékosom van, akik sokat tanultak ebből a mérkőzésből. Nehéz lesz a visszavágó, én sosem mondom azt, hogy nincs esély. A becsületünkért fogunk küzdeni Münchenben.”
„Végig ott voltunk fejben a pályán, az első félidőben is több góllal vezethettünk volna, a másodikban kihasználtuk a lehetőségeinket, nagyon boldogok vagyunk, hogy ilyen jó eredményt értünk el” – hangsúlyozta Hansi Flick, a müncheniek ideiglenesen megbízott szakvezetője.
„Magukban hittek a müncheniek és senki másban, Hansi Flick aláírhatja végleges megállapodását, a Bayernnek nem kell más edző” – írta internetes kiadásában a Der Spiegel. „A bajorok minden kétkedőnek és okoskodónak befogták a száját, ezen a mérkőzésen semmibe sem lehetett belekötni.”
A brit lapokat megdöbbentette a Chelsea sima veresége: „brutális leckét kapott a Chelsea a modern futballból” – olvasható a The Guardian címlapján. „Európa arisztokratái, a Bayern München játékosai megmutatták, hogyan lehet gyorsasággal, sok munkával szétszedni az ellenfelet” – vélte a The Times szakírója. A The Mirror „sokkoló estéről” ír, ahol „a Chelsea helyett Gnabry és Lewandowski kápráztatták el a nézőket”.
A Napoli-Barcelona és a Chelsea-Bayern München mérkőzések visszavágóit március 18-án rendezik.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő

1. mérkőzések Chelsea (angol)–Bayern München (német) 0–3 Gólok: Gnabry (51., 54.), Lewandowski (76.) Napoli (olasz)– Barcelona (spanyol) 1-1 Gólok: Mertens (30.), ill. Griezmann (57.) A szerdai Real Madrid-Manchester City és Juventis–Lyon mérkőzések lapzárta után értek véget.

labdarúgás

Másfél év után véget ért a Felipe Kisvárdán szappanopera

2020.02.26. 17:20

Fotó: kisvardafc.hu
Öröm, boldogág, hazugságok, veszekedések, újrakezdés majd válás. Erről szólt a magyar labdarúgó-bajnokság nagysikert arató szappanoperája, aminek főszerepében a Kisvárda, illetve annak egy játékosa, Felipe volt.
A történet előzménye: a szabolcsi csapat 2018-ban feljutott a magyar élvonalba, itt pedig jónak látták, hogy a csapatot elárasszák légiósokkal, hogy sikerüljön a bennmaradás. Ez így is történt, a kisváros pillanatok alatt multikulturális központtá vált, és az élvonalbeli tagságát is megtartotta, ebben kulcsszerepet játszott az együttes kapusa, Felipe.
A 2018 nyarán érkezett brazil szemmel láthatóan magasabb szintet képviselt, mint az alakulat nagy része, nem véletlen, hogy a lapok mind beválogatták a legjobban teljesítő játékosok közé. Öröm és boldogság borította be Kisvárdát, ugyanis a futball első számú szabályát teljesítették: vettek egy jó kapust.
Aztán Felipe eltűnt 2019 nyarán. És innentől válik klasszikus szappanoperává a történet. A 35 esztendős játékos Brazíliában maradt, amikor meg kellett volna jelennie a június 24-iki felkészülési szezon kezdetére. Senki sem tudta, hogy hol van, mit csinál, Felipe egyedül a különböző közösségi médiás felületeken adott életjeleket magáról, az látszott, hogy jól érezte magát. Révész Attilának, aki a klub sportigazgatója, viszont azt mondták, fogproblémák miatt kell tovább Brazíliában maradnia Felipének. Amikor Révészék kérték az erről szóló orvosi igazolásokat, nem kapták meg, helyette a kapus jogi képviselője a szerződésfelbontás lehetőségét vizsgálta.
Révész a Nemzeti Sportnak akkor azt nyilatkozta, hogy kártérítési perre is készülnek majd. Felipe július 6-án egy Facebook hozzászólásban reagált a vádakra, és keményen kiosztotta a sportigazgatót: „Vissza fogok térni! Egy dolog biztos, soha nem mondtam, hogy nem akarok visszatérni Magyarországra, amit nem akarok: Attilával dolgozni. A személy, aki nem tiszteli a sportolóit és alkalmazottait. Mindig azt mondta, hogy nem vagyok profi és miattam nem nyert a csapat, pedig mindig a legjobbamat adtam.” Révész diplomatikusan válaszolt: „Furcsállom, hogy két héttel a felkészülés megkezdése után állt elő ezzel, nagyon sok lehetősége lett volna ezt korábban jelezni.”
Július 11-én majdnem három hetes csúszással végül megérkezett a hálóőr és vidáman mosolygott a Kisvárda Facebook oldalán. Az elkövetkező napokban összeült a Révész-Felipe-Alan Belaciano (ügynök) triumvirátus és végül a közös munka folytatása mellett döntöttek. Úgy nézett ki, hogy a viharos időknek vége lett, a kapcsolat ismét békés, nyugodt.
A kapus 12 NB I-es meccsen védett az őszi szezonban, a Kisvárda idén is a kiesés ellen küzd, de a tavalyi idényhez képest már stabilabban áll a lábán. Azonban, hogy ne legyen ennyire egyszerű az élet, Felipe hirtelen visszavonult. A kapus térdsérülése miatt hazautazott Brazíliába egy tüzetes átvizsgálásra. Azonban nem jött vissza, hanem közölte, hogy szeretne szerződést bontani, miután a térde miatt már nem tudna úgy védeni, mint régen, és 35 évesen a családi életre szeretne koncentrálni, ezért visszavonul, nem igazol el sehová. Révészék eleget tettek kérésének, és felbontották a közös együttműködést, nagy nehezen elengedték a balhés hálóőrt. Felipe azonban hű maradt önmagához, és tudja, hogy egy szappanoperát nem békés megegyezéssel kell lezárni. Február 18-án meggondolta magát, és aláírt a brazil harmadosztályban szereplő Botafogo PB csapatához.
Révész Attila január 21-én a következőt nyilatkozta szintén a Nemzeti Sportnak: „Nekünk azt mondta, nem akar máshol futballozni. Ha esetleg meggondolta magát, és, mondjuk, a nyáron mégis a folytatás mellett dönt, tegye. Ha viszont már most tavasszal is játszani akarna – hangsúlyozom, erre egyelőre nincs lehetősége –, azt becsapásként fognám fel”.
A brazil, hogy az ügyletet felgyorsítsák és ne kerüljön újabb jogi problémába, három havi fizetését átutalta a klubnak, ez Révésznek elég volt, állítása szerint így „békében” váltak el. Egy utánozhatatlan történet a magyar foci világából.

Visszavonult Marija Sarapova

2020.02.26. 16:46

Fotó: KENZO TRIBOUILLARD / AFP
A korábbi világelső teniszező Instagram-oldalán közölte, hogy búcsút mond a sportágnak.
Visszavonult Marija Sarapova ötszörös Grand Slam-tornagyőztes, korábbi világelső teniszező. A 32 éves orosz játékos Instagram-oldalán közölte, hogy búcsút mond a sportágnak.
„A tenisz megmutatta nekem a világot és azt, hogy mire születtem. Itt tudtam lemérni, mennyit érek. Akármi is lesz a következő fejezet, mindig küzdeni fogok. Tenisz, búcsút mondok neked”

– írta közösségi felületén Sarapova.

A londoni olimpián ezüstérmes teniszező 2004-ben szerezte első GS-trófeáját (Wimbledon), amelyet további négy (2006 US Open, 2008 Australian Open, 2012 és 2014 Roland Garros) követett. A világranglistát először 2005 augusztusában vezette, összesen 21 hétig állt a WTA-rangsor élén. Pályafutását rengeteg sérülés hátráltatta, jobb vállát összesen háromszor operálták meg. Emellett 2016 januárjában doppingvétségen érték: az ausztrál nyílt teniszbajnokságon meldoniummal bukott le, emiatt 15 hónapos eltiltást kapott. Visszatérését követően egyetlen tornát nyert, legjobb Grand Slam-eredménye a 2018-as francia nyílt bajnokságon elért negyeddöntője volt. Profi pályafutása során – mely 2001-ben kezdődött – 36 WTA-tornagyőzelmet aratott, 2004-ben világbajnokságot, 2008-ban pedig Fed Kupát nyert. Karrierje során több mint 38 millió dollárt keresett pénzdíjakból, ezzel harmadik az örökranglistán az amerikai testvérpár, Serena és Venus Williams mögött. Utolsó mérkőzését az idei Australian Openen a horvát Donna Vekic ellen vívta, 6:3, 6:4-re kapott ki.