Női kézilabda BL;

2020-03-08 18:33:19

Győrben betiltották a pacsizást, pedig lett volna mit ünnepelni

Befejeződött a női kézilabda Bajnokok Ligájának középdöntője, a címvédő Győr bejutott az egyenes kieséses szakaszba, a Ferencváros búcsúzott az idei nemzetközi szezontól.

A címvédő és házigazda Győri Audi ETO országút simaságú meccsen verte 35-29-re a román Ramnicu Valcea csapatát. Az ETO-nak amúgy tét nélküli volt az utolsó középdöntős csoportmeccs, ugyanis az már az előző fordulóban eldőlt, hogy csoportelsőként jut a negyeddöntőbe. Nem mellékszál, hogy abszolúte megérdemelten, miután az idei szezonban sem bírta semelyik ellenfél legyőzni a zöldeket, csupán a francia Brestnek futotta egy döntetlenre ellenük.

A papírformának megfelelően alakult a parti, a hazaiak a 12. percben átvették a vezetést (6-5), és innentől már nem kegyelmeztek ellenfelüknek. A 21. percben már öt gól volt az előnyük, különösképpen Stine Oftedal és Eduarda Amorim volt elemében, a duó szinte minden megmozdulása gólt ért. A Győr lendületes, eredményes játékot produkált, ellépett a román csapattól, és félidőre úgyis tekintélyes előnyt épített ki, hogy a Ramnicu Valcea némileg felzárkózott. Mivel az első félidő három győri góllal ért véget, így a szünetben 20-15 volt az állás.

Az ETO kiválóan, egy 4-1-es sorozattal kezdte a második felvonást, de a románok egy ugyanilyen szériával visszazárkóztak. A házigazdák támadásai és lövései valamelyest pontatlanná váltak, több mint hét percig nem szereztek gólt, ezt kihasználva a vendégek háromra csökkentették a hátrányukat. Az utolsó tíz percben azonban visszaállt a világ rendje, ismét jól teljesített a címvédő, megint jól védekezett és hatékonyan támadott, így végül magabiztosan győzött (35-29). Számszakilag is elég jól néz ki, hogy a csapat a BL-ben , 2018. január 26. óta veretlen…

Danyi Gábor vezetőedző elismerte az ellenfél erényeit: „A román csapat már az első mérkőzésen megmutatta, hogy technikás játékosai vannak. Most viszont nem volt teljes a kerete, kulcsjátékosai hiányoztak. Sportszerű meccs volt és a két félidő alapján szerintem megérdemelten győztünk.” A Győr ellenfele az egyenes kieséses negyeddöntőben egy másik román csapat, a CSM Bucuresti lesz. A párharc első mérkőzését minden bizonnyal április 3-án, pénteken rendezik Bukarestben, a győri visszavágóra pedig április 11-én vagy 12-én kerül sor.

Nem meglepetés, hogy a mezőny legeredményesebb játékosa Oftedal lett hat góllal, míg Amorim ötször talált be. És az sem meglepetés, hogy a világjárvány miatt a győri szakvezetés arra kérte a játékosokat és a szurkolókat, hogy ezúttal tekintsenek el a meccs utáni szokásos szurkolói pacsizástól. Ünneplés azért volt, elnézve a Győr erejét, lesz is még az idei BL-ben.

A Ferencvárosnak idén kevés ünnepelni valója akadt, és a sokkal esélyesebb orosz Rosztov Don otthonában ezúttal is kikapott. Az előző idény BL-ezüstérmese (amelynek edzője a Győrrel korábban többször is BL-t nyert spanyol Ambros Martin) sokkal pontosabb, hatékonyabb játékkal kezdett, így a 14. percben már négy góllal vezetett. Számottevő különbség volt a kapusteljesítmények és a beállók megjátszása között is, és mivel a hazaiak Anna Vjahirjeva irányításával egy 6-1-es sorozattal zárták az első félidőt, tulajdonképpen már a szünet előtt eldőlt a meccs (17-9).

A második felvonás három magyar góllal indult, de mivel az FTC a folytatásban is többször a kapufát találta el, a Rosztov-Don a 43. percben ismét nyolccal vezetett. A hajrában Háfra Noémi révén ismét csökkenteni tudta hátrányát a Ferencváros, a válogatott átlövő idénybeli ötvenedik BL-góljával 28-24-re alakította az állást, a meccs pedig Klujber Katrin összességében 83. találatával ért véget (29-26). A mezőny legeredményesebb játékosa Klujber volt, aki 14 lövésből nyolcszor talált be, Háfra tíz kísérletből hat gólt szerzett.

Az FTC négy győzelemmel, egy döntetlennel és hét vereséggel zárta az idényt a BL-ben, és az előző négy szezonnal ellentétben ezúttal nem sikerült a negyeddöntőbe jutnia.