Bioritmus;humánmeteorológia;meteogyógyász;

2020-04-09 17:32:56

Ellensúlyozza a fejfájást a sok napsütés

A kellemes tavaszi idő kedvez a szervezet pihentetésének, bár az érzékenyebbek nem ússzák tünetek nélkül.

Pénteken sem érkezik front, de a légnyomás-változásra érzékenyek időnként „érezhetik a fejüket” és kissé ingadozhat a vérnyomásuk is. A keringési rendszer problémáival élőknek ingadozhat a vérnyomása, de a panaszok nem lesznek intenzívek. Erre főként a hegyvidékek mélyebben fekvő völgyeiben élők számíthatnak, máshol kedvezően alakulnak a humánmeteorológiai feltételek a pihenéshez, a szervezet regenerálódásához. Markáns hatások ugyanis nem érik most a szervezetet – olvasható a MeteoKlinika honlapján. Ajánlott sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani, valamint a szokottnál is több vizet inni. 

Mivel nagyon „beindult” a tavaszi növények pollenszórása, az egyre melegebb időben egyik napról a másikra hirtelen meg is ugorhat a pollenkoncentráció. Most főként a nyír- és a nyárfa virágporának esetében lehet erre számítani. A napos, meleg délutánokon tapasztalhatják az allergiások a legerősebben a kellemetlen tüneteket. Orrfolyás, tüsszögés, könnyezés, illetve a szem viszketése már akár intenzíven is jelentkezhetnek. Ajánlott a gyakori hajmosás, reggeli és az esti szellőztetés, valamint a tejtermékek fogyasztásának és a ruhák, ágyneműk levegőn szárításának kerülése.

A tartós stressz károsíthatja az egészségünket, a kapcsolatainkat, a munkaképességünket, alvászavarokhoz és súlyos mentális problémákhoz, az immunrendszerünk gyengüléséhez vezethet – írta Pintér Ferenc meteogyógyász a Facebook-oldalán. A stressz hullámzó szintje miatt hamar "idegállapotba" kerülhetünk, erős érzelmi kitöréseink lehetnek, amelyek szintén rombolóan hatnak a szervezetre. Ezért fontos, hogy oldjuk, különféle stresszcsökkentő megoldásokat alkalmazzunk; meditáljunk, mozogjunk, sétáljunk, beszélgessünk (persze csak a járványügyi korlátozások szabta kereteken belül), de akár kérjünk segítséget is.