Korózs Lajos;koronavírus;Népjóléti bizottság;

2020-04-23 12:58:57

Egymásnak feszítené Müller Cecíliát és Karácsony Gergelyt a parlament népjóléti bizottságának elnöke

Persze az a grémium fideszes többségén múlik, hogy mi kerülhet napirendre.

Kásler Miklós minisztert és Müller Cecília tiszti főorvost szerette volna asszonyt szerettem volna a Népjóléti Bizottság jövő keddi ülésére invitálni Korózs Lajos. De aztán kapott egy üzenetet a Fidesz-frakciótól, hogy ne szűkítse a meghívást a két célszemélyre, hanem hallgassa meg a grémium a teljes operatív törzset. „Ezt a kezdeményezést én a legmesszebbmenőkig támogatom”, deklarálta a bizottság MSZP-s elnöke.

Aki első napirendi pontként arról szeretne hallani, mennyire készült fel az egészségügyi ellátórendszer a járvány tetőzésére, miképp sikerült felszabadítani a több tízezer ágyat. (És például mindenki kíváncsi lenne arr, hogy az intézményeknek miért kellett húsvét idején, nyolc nap alatt felszabadítania az ágyakat.)

Második napirendi pontként viszont a budapesti helyzetről szeretne hallani, különösen az idősotthonokban kialakult állapotokról, és az intézmények járványügyi ellenőrzéséről. Ebben a témában Müller Cecílián kívül még egy előadót szeretne, nevezetesen Karácsony Gergely főpolgármestert. Az MSZP-s bizottsági elnök reméli, mindketten elfogadják meghívását.

A harmadik napirendi pont Korózs fejében a járvány társadalmi és gazdasági hatásait csökkenteni hivatott intézkedések – pontosabban azok hatékonyságának – megvitatása. A témát Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője, pártelnöke terjesztené elő. (Ez a javaslat az előző bizottsági ülésen már napirenden volt, de a fideszes többség leszavazta.)

A társadalomvédelmi akciótervről szóló országgyűlési határozati javaslatot a párbeszédes Szabó Tímea vesézné ki. Bencsik János független képviselő pedig arról beszélne, miért kell bevonni a magánszolgáltatókat a járvány elleni küzdelemben, illetve miért lenne szükség egy – az uniós források elköltését vizsgáló – eseti bizottságra.

Korózs bizottsági elnökként igyekszik viszonylagos nyilvánosságot teremteni, és olyan termet szerezni az üléshez, ahonnan közvetíthető a tanácskozás. Ugyanis számos kérdésben szükség lenne a tisztánlátásra a szocialista politikus szerint – ha már a kabinet összevissza beszél.