Szijjártó Péter immár szokás szerinti felszólalásával indult az Országgyűlés, a külügyminiszter ismét arról beszélt, az elmúlt héten milyen védőfelszereléseket vásárolt a kormány mekkora mennyiségben. Az ellenzék részéről elsőként felszólaló Arató Gergely (DK) azt kérdezte a minisztertől, mi a logika abban, hogy Budapesten és Pest megyében fenntartják a korlátozásokat, a hasonló fertőzöttségi arányokat produkáló Fejér megyében pedig lazítanak, majd az érettségi miatt kritizálta a kormányt, mondván, ezt néhány héttel korábban is meg lehetett volna tartani, biztonságosabb körülmények között, ráadásul a járványügyi lazításokat sem előzte meg széles körű tesztelés.
Keresztes László Lóránt azt kérdezte, miért Mongóliában fektetnek be, miért ott építünk 18.5 milliárd forintért vakcinagyárat, mikor idehaza a kormány már az egyetemeken is megszorításokat tervez, majd arról érdeklődött, Klaus Iohannis román elnök magyarellenes kijelentéseire milyen választ ad a kormány. Az LMP frakcióvezetője azt is kritizálta, hogy a kormányszervezetek semmilyen tájékoztatást nem adnak a járványról, még képviselői kérdéseket is az Operatív Törzshöz irányítanak.
Lukács László a Jobbiktól azt kérte számon a kormányon, hogy hiába tették kötelezővé a maszkok viselését, az önkormányzatokat nem látták el ezekkel, ráadásul a beszerzett maszkok egy része bizonyítottan nem egészségügyi célú felhasználással készült. Most pedig Kásler Miklós úgy nyitná újra három napos határidővel az egészségügyet, hogy közben kötelező tesztelni, mielőtt orvoshoz fordul bárki, de ennek sem alakították ki a gyakorlatát. Juhász Hajnalka (KDNP) azt mondta, Mongóliával kötött segélyhitelezési program keretében fejlesztünk – majd mindent megköszönt Szijjártó Péternek.
Szabó Tímea Orbán Viktor hiányát panaszolta az Országgyűlésben, majd felolvasott egy levelet, amit a több iskola küldött körbe diákjainak és tanárainak, hogy vigyenek magukkal maszkot, mert a KLIK nem tud ilyet biztosítani a számára. Ezután megemlítette, hogy az egészségügyi dolgozók még mindig nem kapták meg a beígért nettó 331 ezer forintos egyszeri bérkiegészítést. A munkanélküli ellátás 80 ezer forint, ez az éhenhalásra sem elég – mondta.
Tóth Bertalan, az MSZP elnöke is arról beszélt, alkalmatlan tesztek, alkalmatlan védőfelszerelések kerülhettek az országba, majd azt kérte a külügyminisztertől, egy hét múlva tételesen számoljon be, hogy az a több száz milliárd forint, amit a kormány eddig ilyesmire költött, pontosan mire ment el.
Németh Zsolt (Fidesz) szintén a román elnök magyarellenes kijelentéseivel foglalkozott, azt mondta, egyértelműen és határozottan támogatni kell az erdélyi magyar autonómia törekvéseket. De emellett „mondjunk egy egyértelmű igent a magyar nyomán együttműködésre, ne hagyjuk, hogy a román elnök aláássa azt" – fogalmazott.
Burány Sándor (Párbeszéd) azt mondta, miként a KSH a szegénységgel kapcsolatban, a Munkaügyi Központok a vírus miatt állásukat veszített százezrek esetében tagadja meg a részletes adatközlést. Ehhez képest a kormány értük semmit nem tesz.
Válaszában Szijjártó Péter megismételte, hogy „a kormány segély helyett munkát” akar adni, majd azt mondta, 151 vállalat kért bértámogatást és 72 vállalat hitelt 0.1 százalékos kamatra - szerinte ez a helyes irány. A román-magyar viszonyról azt mondta, mindkét részről a jó kapcsolatokban érdekeltek és a magyar-szerb viszony megmutatja, hogy ezt igenis el lehet érni.
Gyurcsány Ferenc Kövér László nyilatkozatát kritizálta, aki azt mondta a múlt héten, hogy a parlamenti ellenzék nem a nemzet része. Szerinte a Fidesz állandóan a nemzetre hivatkozik, miközben „mindenki magyar, aki a határon túl van, és mindenki magyar aki egyetért a kormánypárttal”, ez „a trianoni nemzet, a sérelmi nemzet fogalma”. Majd idézte Kövér azt a kijelentését is, hogy szánalommal tekint azokra a képviselőkre, akiknek a személyi száma 2-essel kezdődik”, és azt kérte, a Fidesz képviselői álljanak saját édesanyjuk elé és mondják ezt a szemükbe. Továbbá „sztálinista kijelentésnek” nevezte, hogy Kövér azt mondta, az ellenzéki képviselők idegen ügynökök szolgálói. Emiatt azt kérte, az ellenzéki képviselők ne álljanak fel, amikor Kövér László bejön a terembe, ne szólítsák „Tisztelt elnök úrnak” Kövért és ne szólítsák „kedves képviselőknek” a kormánypártiakat.
Dömötör Csaba válaszolt a kormány részéről azt mondta, nem a Fidesz „lövetett a saját népére”, és „nem mi illettük olyan jelzővel ezt az országot, amit ön említett az őszödi beszédben”. Szerinte Kövér László nem a nőkről beszélt, hanem „arról, amit egyes képviselők bemutatnak, kiabálás, sípolás, a határon túli magyarok megtagadása”.
Jakab Péter arról beszélt, ahhoz képest, hogy a Fidesz azzal indokolta Tiborcz István, Mészáros Lőrinc vagy a többi kormányközeli oligarcha vagyonosodásának támogatását, miszerint olyan „nemzeti tőkésosztályt” kell építeni, amelynek a tagjai segítenek a bajban. Csakhogy erről szó sincs, noha a Fidesz szavazói is ezt várnák.
Orbán Balázs államtitkár szerint a Jobbik szavazói csalódottak, mert Jakab Péter felszólalása kongott az ürességtől, a közös teherviselésből mindenkinek ki kell vennie a részét. Arról nem beszélt, hogy Mészáros Lőrinc szállodalánca sok-sok alkalmazottját elbocsájtja a válságban.
Németh Szilárd azt kritizálta, hogy a főváros Csepel központjában nyitna hajléktalanszállót - úgy, hogy a helyiekkel nem egyeztetett a kérdésben. "Demszky Gábor idején ugyanígy, titkos szerződések alapján az éj leple alatt telepítettek ki a IX. kerületből cigány családokat Csepelre" – mondta, majd azt fejtegette a hajléktalanszálló a „Soros-Karácsony terv része”. Illetve azt vizionálta, hogy a „Soros-Karácsony terv részeként” még egy pandémiás központot is létrehoznának Csepelen.