Diktatúrafigyelő címmel elkezdte lajstromba szedni az MSZP, hogy a vírushelyzet miatt a fideszes kétharmad által megszavazott, Orbán Viktornak gyakorlatilag korlátlan hatalmat biztosító felhatalmazási törvényt hogyan használta a Fidesz a saját klientúrájának a további gazdagítására.
Az aloldal az MSZP honlapjáról érhető el.
„Amikor március végén arról volt szó, hogy mire kér a kormányoldal felhatalmazást, majd időkorlát nélkül egypárti döntéssel áterőltették a magyar Országgyűlésen azt, akkor azt a kérdést tettük fel, hogy élnek, vagy visszaélnek majd ezzel?” – mondta Molnár Zsolt képviselő, az MSZP pártigazgatója az online sajtótájékoztatóján.
Molnár Zsolt szerint a legsötétebb várakozásaik valósultak meg arról, hogy a Fidesz és Orbán Viktor szerinte hogyan kezeli a megmaradt jogállamot, hogy a veszélyhelyzet alatt milyen intézkedéseket hoztak akár az Országgyűlésben akár rendeleti úton, akár helyi szinten.
Molnár Zsolt bejelentette, hogy egy olyan honlapot indítottak el, amely tartalmaz minden olyan döntést, amit az elmúlt hat hétben hozott a kormány, az országgyűlés vagy helyi szinten fideszes politikusok, aminek semmi köze nincs érdemben a veszélyhelyzetben, ám visszaéléseket tartalmaznak.
Egyben az MSZP levélben fordult a Transparency International (TI) helyi szervezetéhez együttműködést ajánlva és kérve, hogy küldjék meg azokat az adatokat, amelyek ezeket a megállapításokat megalapozzák, vagy ha más visszaélésről van tudomásuk, akkor azt jelezzék feléjük.
De ezen túlmenően az oldalon van egy értesítő felület, ahol bárki értesítheti az ellenzéki pártot ha olyan döntést lát vagy hall, ami visszaélést jelent a járványhelyzet ürügyén megszerzett korlátlan felhatalmazással.
„Politikai hovatartozás nélkül várunk minden állampolgárt, hogy keressenek minket, hogy a nyilvánosság megtudhassa, hogy milyen döntések születtek” – fogalmazott a képviselő.
Molnár Zsolt leszögezte: most még a legfontosabb feladat a járványellenes küzdelem illetve a járványhelyzet okozta gazdasági nehézségek megoldása. Ugyanakkor majd mérleget kell vonni, hogy ki és milyen módon élt és ki és hogyan élt vissza a felhatalmazási törvénnyel.
A honlapon az első ügy március 25.-ről ered, a kormány ekkor rendeletben minősítette „nemzetstratégiai jelentőségűvé” a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Status Power Invest Kft. megvásárlását, amit utána az állami MVM Zrt. hajtotta végre. De ott található, hogy március 31.-én a kormányoldal járványügyi intézkedések közé elrejtve átvinné a Városliget beépítését, dacára, hogy sem az októberben megválasztott új városvezetés, sem a Fővárosi Közgyűlés nem támogatta. Az utolsó ilyen hír pénteki: az egészségügyi és gazdasági válság közepette a kormány újabb 15 milliárd forintot égetne el tömegpropagandára.