A koronavírus-járvány ideje alatt, illetve a veszélyhelyzet visszavonása után még kilencven napig sportági szövetségek elnökségi tagjai nem mondhatnak le pozíciójukról, illetve, ha ezt megteszik, akkor is folytatniuk kell a munkát a testületben. Többek között erről rendelkezik az április 10-én hozott kormányhatározat, ami jelenleg mentőövet jelent a Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) számára, amely 3,5 milliárd forintos hiánnyal küzd. Az MTSZ elnöksége lemondott, miután tudomására jutott a szövetség katasztrofális anyagi helyzete. A hét tagú testületből öten jelentették be távozásukat, csak Szűcs Lajos elnök és Bohács Zsolt alelnök maradt.
Elsőként lapunk számolt be arról, hogy az MTSZ elnöke levélben kért anyagi segítséget a szervezet konszolidációjához Szabó Tündétől, az EMMI sportügyekért felelős államtitkárától. Szűcs szerint 3,5 milliárd forintos forrás szükséges ahhoz, hogy az MTSZ minden elmaradt anyagi kötelezettségét teljesítse.
Az EMMI hétfői válaszában tételes kimutatást kért számlákkal igazolva, hogyan keletkezett ekkora hiány az MTSZ-nél.
A lapunknak nyilatkozó jogi szakember azt mondta, akkor kerülhet bajba az MTSZ, ha valaki ismeretlen tettes ellen feljelentést tesz a szövetség működése felett felügyeleti jogot gyakorló ügyészségnél. A 3,5 milliárdos hiány közvádas bűncselekmény gyanúját vetheti fel, ami azt jelenti, hogy amennyiben valaki ismeretlen tettes ellen feljelentést tesz sikkasztás, hűtlen kezelés gyanújával, akkor elvileg az ügyészségnek el kell indítania a vizsgálatot. Ha megállapítja, hogy bűncselekmény történt, akkor a bíróságnál a sporttörvény szerint kezdeményezheti az MTSZ felszámolását.