Az már múlt héten kiderült, hogy Boldog Istvánt, a Fidesz országgyűlési képviselőjét a TOP-pályázatokkal kapcsolatban elkövetett visszaélések kapcsán kihallgatták. A vesztegetés elfogadásával gyanúsított kormánypárti képviselő mentelmi jogát április 6-án függesztették fel, és ez lehetővé tette, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség emberei a múlt héten házkutatást tartsanak nála.
A jobbikos Csányi Tamás parlamenti képviselő írásban megkérdezte a legfőbb ügyészt arról, hogy pontosan mi történt Boldog István kétpói házában május 12-én, és hogy a politikus gyanúsított-e. Polt Péter válaszából pedig az is kiderült, pontosan mivel gyanúsítják a politikust.
A főügyész azt írta, hogy május 14-én gyanúsítottként hallgatták ki Boldog Istvánt
két rendbeli felbujtóként elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása bűntettének,
két rendbeli felbujtóként elkövetett vesztegetés elfogadása bűntettének
és két rendbeli felbujtóként elkövetett versenyt korlátozó megállapodás közbeszerzési eljárásban elkövetett bűntettek
megalapozott gyanúja miatt. Az ügyészek a házkutatáskor „bizonyítási eszközöket” foglaltak le a helyszínen.
Hadházy Ákos független képviselő szerint az történt, hogy Boldog még 2017-ben magához rendelte választási körzete polgármestereit, és közölte velük, hogy csak az kaphat uniós településfejlesztési támogatást, aki hajlandó az általa ajánlott cégeknek adni a munkát. A Boldog István jobbkezének, táskás emberének is titulált törökszentmiklósi képviselőt, F. Petrát tavaly év végén tartóztatták le.
Boldog István múlt héten tagadta, hogy bűncselekményt követett volna el, és panasszal élt a gyanúsítás ellen.
A TOP-pályázatok ügyében előbb a NAV, majd az ügyészség vizsgálódott, és eddig kilenc személyt hallgattak ki gyanúsítottként.