Ferencvárosi győzelemmel tért vissza az NB I

2020.05.23. 18:23

Fotó: Illyés Tibor / MTI
Sigér duplájával fordított az együttes a Debrecen elleni mérkőzésen. A lelátó székeit fényképes „drukkerek” foglalták el.
A listavezető és címvédő Ferencváros 2-1-re legyőzte a vendég Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga első fordulójából elhalasztott, és szombaton pótolt találkozóján, a magyar futballidény 70 napos, koronavírus miatti kényszerszünetét követő első tétmérkőzésén. A meccset eredetileg augusztus elején rendezték volna, de a csapatok nemzetközi kupaszereplése miatt elhalasztották. Az eddig megszokott beengedési procedúrával ellentétben a korlátozott létszámú újságírót már a stadionon kívül két helyen is megállították, míg a harmadik változást az jelentette, hogy a létesítmény sajtó számára fenntartott részébe csak a testhőmérséklet ellenőrzését követően lehetett belépni. A stadion környékén – a korábbi zárt kapus eseményekkel ellentétben – nem csoportosultak szurkolók, a lelátó játékoskijáróval szemközti oldalának hosszanti részét pedig szinte teljes egészében fényképes „drukkerek” foglalták el. A kezdés előtt elmaradt a szokásos bevonulás, és a csapatok sem üdvözölték egymást a hagyományos módon. A mérkőzéshez az első pillanattól a hangszórókból folyamatosan szóló stadionalaphang biztosított némi atmoszférát.
A találkozón a Ferencváros azonnal magához ragadta a kezdeményezést, a visszahúzódó Debrecen sok mozgással szűkítette a területet. Az első nagyobb helyzet mégis a kontrákra építő vendégek előtt adódott – Varga Kevin ziccerét Dibusz szögletre mentette –, majd a 13. percben Bódi Ádám remek átlövésével megszerezte a vezetést a DVSC. A Ferencváros nem roggyant meg, és a 22. percben egyenlített: Boli keresztlécről visszapattanó fejesét Sigér Dávid 8 méterről vágta a vendégek kapujába. A folytatásban kiegyenlítődött a mezőnyjáték, amely során sokáig egyik kapu előtt sem adódott helyzet. A 41. percben aztán Lovrencsics éles szögből leadott lövését védte Nagy Sándor, egy perccel később viszont Sigér távoli bombája már átszállt a debreceni kapus felett, így a szünetre a hazaiak – debreceni nevelésű középpályásuk duplájával – megfordították az állást. Visszafogott iramú mezőnyjátékot és sok technikai hibát hozott a második felvonás eleje, a 63. percben aztán Isael villant, de ígéretes helyzetből leadott kapáslövése keresztbe elsuhant a vendégek kapuja előtt. Ezt követően jobbára a hazaiak akarata érvényesült, a vendégek a hajrára vették az irányítást, de egyenlíteni nem tudtak. A bajnokságban a Ferencváros pályaválasztóként immár ötven találkozó óta nem talált legyőzőre, ebben az időszakban a 39. győzelmét aratta. Az FTC-nek a 2020-as hazai mérkőzéseit illetően viszont megszakadt egy sorozata: öt összecsapást követően először kapott gólt.

Június 8-tól folytatódhat a spanyol bajnokság

2020.05.23. 15:35

Fotó: BURAK AKBULUT / AFP / Anadolu Agency
Spanyolországban március 12-én függesztettek fel minden futballsorozatot, bár az élvonal és a másodosztály csapatai azóta kis csoportokban újra edzésbe álltak.
Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök szombaton bejelentette, hogy az ország labdarúgó-bajnoksága, a La Liga június 8-tól folytatódhat a koronavírus-járvány miatti kényszerszünetet követően. Spanyolországban március 12-én függesztettek fel minden futballsorozatot, bár az élvonal és a másodosztály csapatai azóta kis csoportokban újra edzésbe álltak. A liga még nem jelentette be, mikor rendezik a következő fordulót, de Javier Tebas elnök azt mondta, reményei szerint június 12-én pénteken kerülhet sor a következő meccsre. A La Ligából még 11 forduló van hátra. A tabellát a címvédő FC Barcelona vezeti, előnye két pont a Real Madriddal szemben.

Kikaptak első meccsükön Balázs Attiláék

2020.05.23. 14:27

Fotó: Thiago Ribeiro / AFP / AGIF
A Budapest Kupán vasárnap a döntőre és a bronzmeccsre kerül sor.
Balázs Attila, Fajta Péter és Nagy Adrienn 2-1-re kikapott Jani Rékától és Marozsán Fábiántól a tenisz Budapest Kupa szombati első párharcában. A koronavírus-járvány miatt zárt kapus óbudai torna második napját két fiatal összecsapása nyitotta meg, mivel a világranglistán 76. Balázs Attila bejelentette, hogy még nem áll készen egyes meccsre, és csak a vegyes párost vállalja. Az első számú magyar játékos pótlására a Sárga csoportba a 18. születésnapját ünneplő Fajta Péter érkezett, aki nyolcaddöntős volt az idei Australian Open junior tornáján. Ellenfele a Davis Kupa-kerettag Marozsán Fábián volt, s az ifjak színvonalas csatáját a 20 éves Marozsán nyerte 3:4 (4-7), 4:2, 4:1-re. A női mérkőzésen a párosban szintén junior AO-győztes, 19 esztendős Nagy Adrienn 40 perc alatt 4:1, 4:0-ra kikapott a kilenc évvel idősebb Jani Rékától, aki már harminc Fed Kupa-találkozóval büszkélkedhet. Az immár tét nélküli vegyes párosban a beszálló Balázs Attila és Nagy Adrienn döntő rövidítésben 2:4, 4:3 (9-7), 10-6-ra verte a Marozsán, Jani duót, amely így 2-1-re nyert. Mivel utóbbi kettős mindkét párharcát megnyerte, a Sárga csoport győzteseként bejutott a vasárnapi döntőbe. A folytatásban a Kék csoport utolsó párharcában Fucsovics Márton és Stollár Fanny száll szembe Bondár Annával és az ukrán Szerhij Sztahovszkijjal, majd a szombati versenynap zárásaként Balázs Attiláék csapnak össze Gálfi Dalmával és Piros Zsomborral a Nemzeti Edzés Központ salakján a Sárga csoport második helyéért. A zárt kapuk mögött zajló csapatverseny meccseit kizárólag az M4 csatornán lehet követni. A Hopman Kupához hasonlóan egy férfi és egy női versenyző alkot egy csapatot, és a két egyes mellett vegyes párosban is megmérkőznek egymással. A szettek négy játékig tartanak, 3:3-as állás esetén rövidítés dönt, a találkozók vonalbírók és labdaszedők nélkül zajlanak. A Budapest Kupán vasárnap a döntőre és a bronzmeccsre kerül sor.

A Budapest Kupa csoportbeosztása:

Sárga csoport: Nagy Adrienn, Balázs Attila, Fajta Péter Gálfi Dalma, Piros Zsombor Jani Réka, Marozsán Fábián Kék csoport: Stollár Fanny, Fucsovics Márton Bondár Anna, Szerhij Sztahovszkij Babos Tímea, Nagy Péter, Drahota-Szabó Dorka