Mi, az alulírottak, mindannyian tagjai vagyunk az Európai Unió valamely tagállami nemzeti Parlamentjének, illetve az Európai Parlamentnek.
Negyven évvel ezelőtt, július 9-én Altiero Spinelli más EP képviselőkkel együtt létrehozta a „Krokodil Klub” elnevezésű pártközi parlamenti csoportot. Ma ennek a kezdeményezésnek az emlékét szeretnénk feléleszteni, és újra a radikális reform szellemében cselekedni, amely ezt a törekvést inspirálta, és amely később az európai integráció rögös útján tettleg merészebb lépésekhez vezetett.
Napjainkban a válságok sora, amiket élünk, és a Covid-19 vészhelyzete, amellyel e pillanatban is küzdünk, bátorságra és hosszútávú gondolkodásra sarkall bennünket, ha azt akarjuk, hogy sikerüljön átvészelni ezt a kritikus időszakot, sőt egy erősebb, jobb Európával kikerülni belőle a végén. Ezért felhívjuk az európai intézményeket és a tagállami kormányokat, és különösen az Európai Tanács július 17–18-i ülését, hogy kössék meg az Újjáépítési Alapról szóló megállapodást: arra is felhívjuk a Tanácsot, hogy a „Next generation EU” kezdeményezés elfogadásakor különös figyelmet fordítson Európa gyermekeire és általában fiataljainkra azáltal, hogy jelentős mértékben fektet be az európai állampolgárságba, a társadalmi mobilitásba, az oktatásba és a kultúrába, valamint a nemek közötti teljes egyenlőségbe.
Úgy gondoljuk továbbá, hogy már nem lehet késleltetni a fenntartható fejlődés érdekében az új technológiákba irányuló szövetségi beruházásokat, hogy az európai vezetés fejlődhessen ezen a területen is. Legfőképp az új megosztott adósság összevonásával képzeljük ezt el, amelyet új uniós saját forrásokból, mint például a digitális adó, a pénzügyi tranzakciós adó vagy a szén-dioxid-határérték-adó finanszíroznánk. Az ilyen új költségvetési források csökkentik az adóterheket azokon, akik mindig is fizettek – legyen szó akár munkavállalókról, akár vállalkozásokról –, inkább azoktól várjuk a nagyobb hozzájárulást az új, robusztusabb európai költségvetéshez, akik eddig nem fizettek illetékeket saját nemzeti államukban.
Mi, az alulírottak vállaljuk, hogy támogatjuk ezt az erőfeszítést az elkövetkező hónapokban – amely nélkülözhetetlen minden európai polgár jövője szempontjából – azáltal, hogy parlamentjeinken belül és kívül ezért dolgozunk és tevékenyen hozzájárulunk az „Európa Jövője” konferencia céljaihoz. Az Európai Parlament Spinelli Csoportjával együtt olyan közös javaslatokat fogunk előterjeszteni, amelyek országainkon átívelnek, és amelyek hátterében hálózati vagy informális páneurópai parlamenti kapcsolataink állnak. A sok különböző társadalmi szervezet gondolatai és tapasztalatai segítenek bennünket abban, hogy közelebb kerüljünk egy szövetségi, föderálisabb Európához.
A kezdeményezést ötven európai képviselő jegyzi:
Alessandro Fusacchia
Brando Benifei
Pietro Bartolo
Tiziana Beghin
Gaby Bischoff
Franziska Brantner
Vittoria Casa
Fabio Massimo Castaldo
Stefano Ceccanti
Ismail Ertug
Jonas Fernandes
Giosi Ferrandino
Lorenzo Fioramonti
Francesca Galizia
Alexandra Geese
Chiara Gemma
Dino Giarrusso
Raphaël Glucksmann
Chiara Gribaudo
Alicia Homs
Paolo Lattanzio
Javi Lopez
Juan Fernando Lopez Aguilar
Riccardo Magi
Pierfrancesco Majorino
Pedro Marques
Javier Moreno Sanchez
Alessandra Moretti
Rossella Muroni
Tommaso Nannicini
Victor Negrescu
Erasmo Palazzotto
Tsvetelina Penkova
Dragos Pislaru
Lia Quartapelle
Roberto Rampi
Daniela Rondinelli
Emanuela Rossini
Domenec Ruiz Devesa
Andreas Schieder
Willem-Frederik Schiltz
Angela Schirò
Filippo Sensi
Debora Serracchiani
Massimiliano Smeriglio
Bruno Tabacci
Patrizia Toia
Ujhelyi István
Massimo Ungaro
Petar Vitanov